Slovenia Open 2015

| Stolní tenis |Jan Mrázek

Slovinské Laško se stalo další mezinárodní zastávkou nejlepšího stolního tenisty našeho klubu Honzy Mrázka.

Další z mých anabází na mezinárodním poli ve stolním tenisu se konala ve slovinském Lašku. Tato země skýtá nádhernou krajinu plnou kopců a zeleně. Vřele doporučuji k prozkoumání těchto krás, já byl unesen.

Cesta pro mě začala v úterý brzo ráno. D1 nenaskytla žádnou nečekanou událost a tak jsem se v klidu v Brně připojil ke zbytku naší početné výpravy z Čech. Bohužel už od neděle mě trápila chřipka a horečky okolo 39 stupňů, což značně poznamenalo psychickou pohodu a herní výkony po celou dobu turnaje.

Ve středu ráno jsem nastoupil ke svému prvnímu zápasu. Čekal na mě 5. hráč světa Thomas Maxime z Francie. Dokonalost a přesnost soupeřových úderů mi nedala žádnou šanci k předvedení mé hry a výsledek v poměru 3:0 (5, 4, 1) byl zcela zasloužený.

Ke druhému utkání jsem nastoupil hned po obědě proti Harbauch Doyle z USA. Tohoto hráče jsem vůbec neznal a čekal co předvede. Soupeř nebyl špatný, ale můj výkon se oproti ránu rapidně zlepšil a já nedal, na rozdíl od našich hokejistů, soupeřovi šanci. Výhra 3:0 (5,7,7) a čekání na večerní zápas o postup ze skupiny.

K tomuto utkání jsem nastoupil proti 14. hráči na světě Koberu Dietmarovi z Německa. Tento hráč je velmi zkušený, hraje na světové úrovni již 20 let, což se v samotném zápase ukázalo jako rozhodující. První dva sety jsem dokázal držet krok se soupeřem pouze do půlky setu a pak zcela zkolaboval. V poslední setu jsem zpřesnil svoji hru a vybojoval si setbol za stavu 11:10, bohužel jsem tento rozhodující okamžik nezvládl a prohrál celkově 3:0 (6,5,11). Tím skončila moje účast v jednotlivcích na turnaji.

K soutěži družstev jsem nastoupil se svým tradičním partnerem Jirkou Žákem z Brna. Na tomto turnaji byl poprvé odzkoušen nový systém, kdy se ihned od začátku hraje systémem KO v pavouku. Los nám přihrál naše tradiční a neoblíbené soupeře z Polska.

K prvnímu zápasu nastoupil Jirka proti Zylkovi Krszysztofovi, 10. hráči světa. Jirka si vedl výborně a dělal soupeři problémy až do koncovky 5. setu. Ten bohužel trochu smolně prohrál 11:9, celkem 3:2 (2,-8,7,-9,9) a já musel dotahovat bod. Proti mně se postavil Nálepka Maciej 15. hráč světa. Oproti předchozím našim vzájemným soubojům, jsem nedal kůži zadarmo a dovedl utkání taktéž do 5. setu. Bohužel v tomto setu předvedl polák pár neuvěřitelných úderů a já se psychicky zhroutil. Celkové skóre 3:2 (8,5,-9,-4,3). Ani ve čtyřhře jsme na naše soupeře nenašli recept a turnaj pro nás skončil po celkovém výsledku 3:0 pro Polsko.