Slovakia Open

Honza Mrázek až příliš sebekriticky hodnotí své vystoupení na největším mezinárodním turnaji ve stolním tenise.

Honza Mrázek, foto: Ilija Đurašinović

Jirka Suchánek z Liberce doplňuje náš tým v soutěži PRST, foto: stpara.cz

V týdnu od 13. 5. do 17. 5. 2014 se odehrál mezinárodní turnaj ve stolním tenisu Slovakia Open 2014 v Bratislavě. Organizátoři nahlásili neskutečných 400 přihlášených účastníků, což udělalo z tohoto turnaje doposud největší turnaj v historii organizace IPTTC. Jelikož to k našim sousedům není daleko, rozhodl se Honza Mrázek vyrazit hájit barvy našeho klubu i celé ČR.

V úterý 13.5. vyrazil Honza na strastiplnou cestu po naší krásné dálnici D1. V Brně dobral svého kolegu Jirku Žáka a vyrazili do Bratislavy. Tam je přivítal krásný hotel Lindner a Ice rink Ondreja Nepely (domácí stadión HC Slovan Bratislava). Vše bylo téměř bezbariérové, takže bez problémů.

Ve středu se rozehrála soutěž jednotlivců. Hned v prvním zápase ve skupině narazil Honza na korejce CHOI LI-sanga (3. hráč světa). V každém setu dokázal náš hráč držet krok se svým soupeřem až do koncovky setu. Bohužel, zkušenosti soupeře vždy rozhodly a Honza prohrál 3:0 na sety (7, 8, 7). Zklamán z této porážky se postavil ke svému dalšímu zápasu proti Švýcaru Faesllerovi (65. hráč světa). Honza je aktuálně na 24. místě světového žebříčku IPTTC a tak měl být zápas jednoznačnou záležitostí. Honza se nakonec protrápil k výhře 3:2 (-10, 5, -9, 6, 5), ale se svým výkonem nemohl být spokojený. Poslední zápas ve, který rozhodoval o postupu ze skupiny, odehrál Honza proti Polákovi Zylkovi (13. hráč světa). Zápas začal pro našeho borce děsivě. První dva sety ovládl Polák s naprostým přehledem a nedal Honzovi šanci. Ve třetím setu se náš hráč nadechl k obratu a vyhrál. Ve čtvrtém setu vedl Honza 8:6 a vypadalo to, že se vše rozhodne až v setu číslo 5. Bohužel, v koncovce udělal Honza pár zbytečných chyb a Polák vyhrál zaslouženě v poměru 3:1 na sety (3, 4, -8, 8). Tím skončilo Honzovo účinkování v soutěži jednotlivců.

Ve čtvrtek večer (19.30 hod.) se rozehrála soutěž družstev. Honza spojil své síly s libereckým René Taušem, naší jedničkou. René je ve vyšší třídě postižení, a tak Honza musel hrát tuto vyšší třídu. Dle předpokladů Honza nestačil na hráče světové úrovně s menším hendikepem, a tak prapor našeho družstva držel René. Přes veškerou snahu obou našich hráčů postupně nestačili na tureckou bratrskou dvojici Ali a Abdullah Ozturkovi (3:0 na zápasy) a srbskou dvojici Mitar Palikuča a Goran Perlič (3:1 na zápasy) a turnaj pro ně skončil již v základní skupině.

Nabité zkušenosti a plno poznatků ze hry nejlepších světových hráčů může Honza do budoucna zpracovat a neustále se zlepšovat, ale předvedená hra nebyla dobrá, jak sám uznal. Snad se to příště povede lépe.