Plzeň 2016

| Stolní tenis |Pavel Fiala

V sobotu 20. srpna proběhl turnaj ve stolním tenise vozíčkářů, v rámci českého poháru. Do Plzně přijelo celkem 44 hráčů z ČR /A – 16, B – 15, C – 13/.

Ve třídě A letos teprve podruhé nastoupil Honza Mrázek, kterému porážka v základní skupině s J. Suchardou znemožnila postup mezi osmičku nejlepších, a tak nakonec obsadil až deváté místo. Třídu A v Plzni vyhrál J. Žák (SK Moravia Brno), druhé místo vybojoval letos domácí J. Hadrava (TJ Sokol Lhůta) a třetí skončil mladý B. Trávníček (SK Moravia Brno).

Ve třídě B nastoupilo hned šest zástupců SKV Praha. Tři postoupili do finálové šestice, kde si nejlépe vedl Pavel Fiala, který vyhrál. Druhé místo vybojoval v. Tláskal (SKV Pardubice) a třetí příčku obsadil M. Kalousek (SKVZR Cheb). Milan Krejčí, který v základní skupině prohrál právě s M. Kalouskem a v té finálové ještě s V. Tláskalem, skončil čtvrtý. Pátý skončil stále se lepšící Aleš Zelený. Další naši hráči obsadili: Michal Vondráček sedmé místo, Stefan Danko třinácté místo a Jarda Klíma patnácté místo.

Ve třídě C náš Pavel Urban prohrál pouze jediný zápas a obsadil druhé místo. První místo si z Plzně odvezl S. Navrátil (SK Loštice) a třetí příčku obsadila B. Mentznerová (SKV Ostrava). Náš druhý zástupce v této třídě B. Hůlka v Plzni nestartoval, jelikož si plnil reprezentační povinnosti na orientačních závodech ve Švédsku.

Turnaj provázelo tradičně horké a dusné počasí, které dělalo některým sportovcům (převážně kvarduplegikům) velké obtíže. Po skončení turnaje se konalo nedaleko od Plzně pro závodníky posezení s občerstvením a hudbou a bylo příjemným zakončením sportovního dne u zelených stolů.