Ostrava 2023 – stolní tenis

| Stolní tenis |Pavel Fiala

V sobotu 7. října se konal v Ostravě turnaj Českého poháru jednotlivců ve stolním tenise vozíčkářů. Celkem přijelo 35 hráčů z celé ČR a jeden ze SR. /A – 13, B – 14, C – 9/.

Za pražský SKV ve třídě A nastoupili Pavel Fiala a Milan Krejčí. Chyběli zde někteří reprezentanti, kteří za sebou měli mezinárodní turnaj ve Finsku, Trávníček, Nacházel a Svatoš. Ale i tak se hrál velmi kvalitní stolní tenis. O tom se přesvědčili také oba naši závodníci. Pavel s jedním a Milan dokonce bez vítězství v základních skupinách postoupili pouze do bojů o pořadí (7 – 9 resp. 10 – 13). Ani poté se jim příliš nedařilo, ikdyž Milda porazil Suju, což mu stačilo pouze na 12. místo. Pavel skončil o tři příčky výše.

Pořadí: 1 – Žák, 2 – Zmrzlý, 3 – Suchánek.

Ve třídě B bojovali Michal Vondráček, Jan Sejk, Tomáš Pohanka a Pavel Urban. V této třídě nikdo z popředí žebříčku nescházel. Michal s Honzou obsadili 4. a 5. místo, když ve finálové skupině prohráli pouze s medailisty. Dobrou zprávou je, že oba porazili stále se lepšícího Jirku Plevu. Pavel a Tomáš obsadili 11. a 12. místo. Především Tomáš odjížděl z Ostravy rozloben sám na sebe. Prohry s Plevou, Řezníčkem i kolegou z klubu Pavlem Urbanem ho hodně bolely. Všichni jsme zažili nepovedený turnaj, takže nezbývá než se oklepat a jít dál.

Pořadí: 1 – Garba, 2 – Procházka, 3 – Lenz.

Ve třídě C nenastoupil žádný závodník z Prahy. Účast devíti závodníků je v tomto ročníku spíše tou lepší. Přesto je po turnaji v Ostravě již rozhodnuto o postupující do B třídy. Ne náhodou jsou to právě všichni tři medailisté.

Pořadí: 1 – Hladký, 2 – Hora, 3 – Motyčka M.

Dobře zorganizovaný turnaj v lety prověřeném areálu provázelo příjemné počasí. Hrálo se na dvanácti stolech a končilo se již po 14. hodině.