Michalova stříbrná šňůra pokračuje ve Žďáru

| Stolní tenis |P. Fiala, foto: B. Hůlka

V sobotu 11. září se konal ve Žďáru nad Sázavou klasický Český pohár jednotlivců ve stolním tenise vozíčkářů. Celkem přijelo 30 hráčů z celé ČR /A – 11, B – 11, C – 8/.

Za pražský SKV ve třídě A nastoupili Pavel Fiala, Milan Krejčí a Bohuslav Hůlka. Hned na úvod šestičlenné základní skupiny se střetli Milan s Bohoušem. Bohouš podlehl svým obvyklým způsobem, pokud jde o hru s oddílovým kolegou, 2 : 3 na sety. Stejným poměrem ale porazil J. Plevu, kterého porazil i Milan. Na postup do finálové šestice to nestačilo, a tak se oba potkali v bojích o umístění s Pavlem, který v základní pětičlenné skupině porazil pouze I. Melkuse. Pavel oba oddílové kamarády porazil a obsadil nakonec 7. místo, Bohouš a Milda skončili na 9. a 10. místě.
Třídu A vyhrál B. Trávníček /Brno/, druhý byl J. Hadrava (Lhůta) a třetí skončil F. Nacházel /Jilemnice/.

Ve třídě B soutěžil Michal Vondráček. Ten si v průběhu celého turnaje vedl velmi dobře, prohrál pouze jediné utkání (s pozdějším vítězem) a konečně porazil ve vypjatém zápase 3 : 2 Beátu Mentznerovou, jejíž styl Michalovi dělá velké starosti. Nakonec z toho bylo pro Michala letošní druhé stříbro.
Vítězství v této třídě získal V. Kadlík /Brno/ a třetí byla B. Mentznerová /Ostrava/.

Do třídy C přijel do Žďáru poprvé za Prahu startující Martin Lukáš. Nová akvizice pražského oddílu stolního tenisu se značným potenciálem. Paraplegik se zkušenostmi soutěžního stolního tenisty byl teprve na svém druhém turnaji a podruhé obsadil druhé místo. Jakmile pochopí specifika hry na vozíku, naučí se je respektovat a využívat a k tomu přidá trénink, mohl by mířit hodně vysoko.
První místo vybojoval J. Sejk (bez oddílu) a třetí byl P. Šeďa /Brno/.

Turnaj provázelo příjemné počasí, organizace proběhla až na úvodní mírné zdržení bez problémů a přestože se hrálo pouze na šesti stolech, tak se končilo okolo 15. hodiny. Do Žďáru přijel taky J. Suchánek, který se před pár dny vrátil z paralympijského Tokia s bronzovou medailí, a tak si ji všichni kteří chtěli, mohli potěžkat. Ve Žďáru byl i bronzový B. Trávníček, který ale v Tokiu startoval za Slovensko, kde studuje a trénuje.