Medaile z MČR v Ostravě 2022

| Stolní tenis |Pavel Fiala

Ve dnech 5. – 8. května proběhlo v Ostravě mistrovství ČR ve stolním tenise tělesně postižených sportovců. Letos poprvé bylo MČR společné pro všechny kategorie postižení, tedy TT 1 - 11.

Na turnaj se nominovalo celkem 14 vozíčkářů (TT 1 – 5) /para – 9, kvadru – 5/, kterých se týká tato zpráva. Bohužel nemohl přijet první hráč českého poháru Boris Trávníček.
V kategorii TT 6 – 11 bylo nominováno celkem 28 startujících.

Z pražského SKV jsme do Ostravy jeli ve složení: Milan Krejčí (kvadru) a Pavel Fiala (kvadru). Jako asistent nás ještě doplnila Romana Krejčí. Soutěže probíhaly v pátek a sobotu po celý den. Letos už se také nehrála soutěž dvoučlenných družstev, a to zdvou důvodů. Za prvé byla tato soutěž zrušena i na mezinárodních akcích a za druhé z časových důvodů. Naši kluci hráli ve čtyřech soutěžích.

Začínalo se soutěží čtyřher /každý s každým/, kde se utkalo 7 dvojic. Od počátku bylo jasné, že Milan s Pavlem budou patřit mezi slabší páry. Skončili tedy na pátém místě, i když to čtvrté nebylo zas tak daleko. Bohužel napínavý a vyrovnaný zápas proti brněnské dvojici Zmrzlý – Kadlík prohráli 1 : 3.

Pořadí: 1. Suchánek – Zvolánek, 2. Holík – Nacházel, 3. Zmrzlý - Kadlík

V soutěži muži para nikdo z pražského klubu nestartoval. Protože se na poslední chvíli z turnaje odhlásil M. Tesař, byla udělena výjimka Jirkovi Suchánkovi /kvadru/ a bylo mu umožněno startovat v této soutěži, kde startovalo 10 závodníků. Vyrovnaná soupiska borců bojujících o medailové pozice nabídla napínavé souboje. O prvním a druhém místě rozhodl při shodném počtu bodů vzájemný zápas. Rovný počet bodů měli taktéž hráči na 3. – 5. místě, takže i o bronzu rozhodovala vzájemná utkání.

Pořadí: 1. Nacházel, 2. Suchánek, 3. Holík

Hlavní soutěží pro Milana a Pavla byla soutěž muži kvadru, kde startovalo 5 závodníků. Na úvod si to naši kluci rozdali dle pravidel mezi sebou. Pavel prohrál s dobře hrajícím Milanem 2 : 3. Oba pak prohráli 0 : 3 s Jirkou Suchánkem, který je výkonostně o třídu výš a bohužel taky s Martinem Zvolánkem, Pavel 2 : 3 a Milan 0 : 3. Nakonec tedy Milan třetí a Pavel čtvrtý.

Pořadí: 1. Suchánek; 2. Zvolánek; 3. Krejčí

V soutěži Open jednotlivců los poslal do cesty klukům silné soupeře. Milan narazil na V. Kadlíka, kterému podlehl jasně 0 : 3. Pavel narazil na K. Zmrzého, se kterým svedl vyrovnanou bitvu a předvedl asi svůj nejlepší výkon na turnaji, přesto na Karla nestačil a prohrál 1 : 3. Oba tak vypadli hned v prvním kole a skončili na děleném 9. místě. Napínavá utkání proběhla o medaile. Finále vyhrál F. Nacházel, přestože po dvou setech prohrával s V. Holíkem 0 : 2 a v utkání o bronz si to rozdali oddíloví spoluhráči ze Sokola Lhůta J. Hadrava a P. Svatoš, ve kterém se prosadil Petr až v pátém setu.