MČR ve stolním tenise vozíčkářů 2023

| Stolní tenis |Pavel Fiala

Ve dnech 1. – 4. června proběhlo mistrovství ČR ve stolním tenise tělesně postižených sportovců, poprvé v Hodoníně. Letos již podruhé společné pro všechny kategorie postižení tedy TT 1 – 11. Na turnaj se nominovalo celkem 18 vozíčkářů (TT 1 – 5) /para – 12, kvadru – 6/, kterých se týká tato zpráva. V kategorii TT 6 – 11 bylo nominováno celkem 29 startujících.

Z pražského SKV jsme do Hodonína jeli ve složení: Milan Krejčí (kvadru), Pavel Fiala (kvadru) a Jan Sejk (para). Jako asistentka nás již tradičně doplnila Romana Krejčí. Soutěže probíhaly v pátek a sobotu po celý den. V pátek se na úvod hrály čtyřhry a po obědě jednotlici para a kvadru. V sobotu dopoledne se dohrávala soutěž jednotlivců para a odpoledne se na závěr hrál open. Soutěž v kategorii žen nebyla letos vůbec vypsána.

Začínalo se soutěží čtyřher, kde se utkalo 9 dvojic ve třech základních skupinách. Milan hraje tradičně s Pavlem a Honza Sejk hrál s Láďou Kadlíkem z Brna. Milan a Pavel měli na úvod snadnější soupeře (Novák – Jurčička) a pak svedli velkou bitvu s dvojicí Suchánek – Tauš, kterou nakonec prohráli 1 : 3. To znamenalo, že se v bojích o 4. – 6. místo utkají s dvojicemi Tesař – Holík a Žák – Trávníček. Bohužel oba tyto zápasy prohráli a tak obsadili 6. pozici. Honza a Láďa měli těžkou základní skupinu, kde oba zápasy prohráli a tak hráli o 7. až 9. místo. Nakonec obsadili 8. místo.

Medaile: 1. Svatoš - Nacházel, 2. Hadrava – Garba, 3 Tauš - Suchánek

V soutěži muži para hrál letos Honza Sejk. Ten byl na turnaj nominován dodatečně jako náhradník. Přijel sbírat zkušenosti a zahrát si s dobrými hráči, se kterými se na běžných turnajích nepotká. Pěkné utkání odehrál s Milošem Tesařem (podlehl 2 : 3) a také s Ivošem Melkuse (podlehl 1 : 3). Nakonec obsadil 11. místo.

Medaile: 1. Trávníček, 2. Svatoš, 3. Tauš

Hlavní soutěží pro Milana a Pavla byla soutěž muži kvadru, kde startovalo 6 závodníků. Na úvod si to naši kluci rozdali dle pravidel mezi sebou. Pavel oplatil loňskou porážku Milanovi stejným poměrem 3 : 2. Oba pak prohráli 0 : 3 s Jirkou Suchánkem, který je výkonostně o třídu výš a bohužel taky s Martinem Zvolánkem, Pavel 0 : 3 a Milan 1 : 3. Oba si poradili a P. Novákem a A. Jurčičkou, takže nakonec tedy Pavel třetí a Milan čtvrtý.

Medaile: 1. Suchánek; 2. Zvolánek; 3. Fiala

V soutěži Open jednotlivců hraje všech 18 para a kvadru závodníků společně systémem KO.
Pavel potkal mladého nadějného Martina Garbu a ve vypjatém utkání podlehl až v pátém setu. Milan trochu smolně prohrál s Ivo Melkusem 1 : 3 a Honza narazil na Jirku Žáka, kterému podlehl 0 : 3.

Medaile: 1. Trávníček; 2. Svatoš; 3. Hadrava

V průběhu turnaje musel z vážných zdravotních důvodů odstoupit Filip Nacházel, takže veškeré jeho zápasy v soutěži jednotlivců byly skrečovány a nenastoupil ani do openu.
V sobotu odpoledne proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií a v podvečer tradiční hodování a zábava v restauraci.