MČR v Hodoníně 2024

| Stolní tenis |Pavel Fiala

Ve dnech 4. – 7. dubna proběhlo v Hodoníně mistrovství ČR ve stolním tenise tělesně postižených sportovců. Letos již tradičně společně pro všechny kategorie postižení tedy TT 1 – 11, tedy celkem 57 hráčů.

Na turnaj se nominovalo celkem 15 vozíčkářů (TT 1 – 5) /para – 11, kvadru – 4/, kterých se týká tato zpráva. V kategorii TT 6 – 11 bylo nominováno celkem 29 startujících.

Z pražského SKV jsme do Hodonína jeli ve složení: Milan Krejčí (kvadru), Pavel Fiala (kvadru) a Martin Lukáš (para). Jako asistentka nás již tradičně doplnila Romana Krejčí. Soutěže probíhaly v pátek a sobotu po celý den. V pátek se na úvod hrály čtyřhry a po obědě jednotlici para a kvadru. V sobotu dopoledne se dohrávala soutěž jednotlivců para a odpoledne se na závěr hrál open. Soutěž v kategorii žen byla letos na poslední chvíli zrušena.

Začínalo se soutěží čtyřher, kde se utkalo 7 dvojic ve dvou základních skupinách. Milan hraje tradičně s Pavlem a Martin Lukáš hrál s Martinem Garbou z Ostravy. Milan a Pavel měli na úvod brněnskou dvojici Zmrzlý – Kadlík. Po opravdu dobrém výkonu naši kluci zvítězili 3 : 2, čímž si teoreticky zajistili postup mezi první čtyrku, i když je čekal ještě druhý zápas základní skupiny s další brněnskou dvojicí Žák – Holík, se kterou však prohráli 0 : 3. V boji o bronz podlehli našim reprezentantům Suchánkovi se Zvolánkem ve třech setech, takže nakonec z toho bylo 4. místo. Martin Lukáš hrál s Martinem Garbou, avšak tato dvojice nevyužila svůj potenciál, nepostoupila ze základní skupiny, a tak obsadili společné 5. – 7. místo.

Pořadí: 1. Svatoš - Hadrava, 2. Holík – Žák, 3 Suchánek - Zvolánek

V soutěži muži para hrál letos Martin Lukáš. Ten byl na turnaj nominován jako šestý nasazený z jedenáctičlenného pole. Martin nepřijel do Hodonína v dobré kondici, trápily ho teploty a nachlezení. Nedařilo se mu a také štěstí na něj mávalo z velké dálky. Jediným světlým bodem byla porážka 3 : 0 Jardy Hadravy. Z deseti utkání dokázal vyhrát pouze dvě. Navíc díky horšímu skóre obsadil až 10. místo.

Pořadí: 1. Nacházel, 2. Svatoš, 3. Žák

Hlavní soutěží pro Pavla s Milanem byla soutěž muži kvadru, kde letos startovali pouze 4 závodníci. Bylo tedy jasné, že medaile bude a jestli budou dvě, záleželo na tom, jestli kluci porazí Zvolánka. Suchánek všechny ostatní převyšuje, to také potvrdil. Martin přijel v dobré formě a oba naše kluky porazil. Takže si o třetí místo zahráli právě spolu, Milan oplatil Pavlovi loňskou porážku a přivezl do Prahy z MČR jedinou medaili barvy bronzu.

Pořadí: 1. Suchánek; 2. Zvolánek; 3. Krejčí

V soutěži Open jednotlivců hrálo všech 15 para a kvadru závodníků společně systémem KO.
Pavel potkal v prvním kole Jardu Hadravu a v pěkném utkání i s dobrým výkonem mu podlehl 0 : 3. Do druhého kola (mezi prvních osm) však postoupili Milan i Martin. Milda přes Tesaře (kontumací) a Marťan (po zlepšeném výkonu) přes Melkuse. Ve druhém kole už však oba skončili. Milan prohrál s Nacházelem a Martin s Holíkem. Oba tak skončili na děleném 5. – 8. místě

Pořadí: 1. Nacházel; 2. Svatoš; 3. Holík

V průběhu turnaje musel ze zdravotních důvodů, odstoupit Miloš Tesař, takže většina jeho zápasů v soutěži jednotlivců byla skrečována a nenastoupil ani do openu.
V sobotu odpoledne proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií a v podvečer tradiční hodování a zábava.