Dvě medaile z MČR v Ostravě

| Stolní tenis |Pavel Fiala

Ve dnech 16. – 19. května proběhlo v Ostravě mistrovství ČR ve stolním tenise vozíčkářů. Na turnaj se nominovalo celkem 20 hráčů. /para – 12, kvadru – 4, ženy – 1/

Z pražského SKV jsme do Ostravy jeli ve složení: Milan Krejčí (kvadru) a Pavel Fiala (kvadru). Jako asistent nás ještě doplnila Romana Krejčí. Soutěže probíhaly v pátek a sobotu po celý den. Hrálo se pět soutěží a ve čtyřech nastoupili naši borci.

Dvoučlenná družstva

Začínalo se soutěží dvoučlenných družstev, kde Milan s Pavlem v prvním kole narazili na dvojici Tesař – Nacházel, kterým ve čtyřhrě srdnatě vzdorovali a podlehli až v pátém setu. Poté hrál Pavel s Milošem T., kde se mu vedlo podobně (prohrál 2 : 3) a tak jsme byli vyřazeni v prvním kole.

Pořadí: 1. Suchánek - Tauš; 2. Trávníček - Žák; 3. Hadrava - Sucharda

Muži para

V kategorii muži para se sešla celá špička hráčů, bohužel bez našeho J. Mrázka, který dal letos přednost rodině. V 66 utkáních se bylo na co dívat. Osm kol bylo odehráno v pátek a tři zbývající v sobotu dopoledne.

Pořadí: 1. Trávníček; 2. Nacházel; 3. Žák

Muži kvadru

Hlavní soutěží pro Milana a Pavla byla soutěž muži kvadru. Na úvod si to naši kluci rozdali mezi sebou. Pavel oplatil Milanovi loňskou porážku a zvítězil 3 : 0, takže už bylo jasné, že bude mít medaili. V dalším utkání nastoupil Milan proti M. Zvolánkovi. První dva sety vyhrál a další dva prohrál, schylovalo se k dramatu, kde se rozhodovalo o medaili či bramboře. Milan ovšem tentokrát prodal hodiny strávené tréninkem a pátý set zcela ovládl. Pavel letos s M. Zvolánkem zvítězil ve třech setech, ale musel opravdu bojovat a soustředit se od prvního do posledního balónku. Ve svých posledních zápasech se kluci střetli s J. Suchánkem, který je fenoménem posledních let nejen v této kategorii (vyhrál i Open jednotlivců) u nás, ale i ve světě. V této soutěži neztratil ani set.

Pořadí: 1. Suchánek; 2. Fiala; 3. Krejčí

Čtyřhry Open

V soutěži čtyřher Open naše dvojice /Krejčí – Fiala/ bohužel nenašla recept na soupeře /Hadrava – Sucharda/, kazili až příliš mnoho míčů a neměli promyšlenou ani taktiku. Prohra 0 : 3 znamenala konec hned v prvním kole.

Pořadí: 1. Trávníček – Žák; 2. Suchánek – Tauš; 3. Holík - Nacházel

Open jednotlivců

Na závěr se hrála soutěž Open jednotlivců. Los poslal do cesty klukům těžké soupeře. Milan narazil na nepříjemně hrajícího V. Holíka a Pavel na J. Žáka, proti kterému nemůže využít svou hlavní zbraň (krátké míče ven ze stolu). Také zde tedy oba naši borci neprošli do druhého kola. Velkou událostí tak byla výhra Jirky Suchánka, který v semifinále porazil R. Tauše a ve finále B. Trávníčka.

Pořadí: 1. Suchánek; 2. Trávníček; 3. Tauš

V sobotu odpoledne proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií a poté tradiční hodování a zábava v zahradní restauraci.