COTE d’AZUR TOURNAMENT

| Stolní tenis |Jan Mrázek

Honza Mrázek se vypravil ve dnech 22. - 27. 10. 2014 na turnaj IPTTC do Francie.

Cesta pro mě začala v úterý 21. 10. v noci, kdy jsem se vydal za Jirkou Žákem do Brna. Další cesta byla nekonečná - cca 16 hodin jízdy.

Ubytování bylo podobné, snad ještě horší než v Ostravě. Strohý pokoj se dvěma postelemi a skříněmi byl opravdu děsný (600 €) a kulinářské zážitky jsou dost podobné. Asi náš středoevropský jazyk neumí ocenit francouzskou kuchyni.

Jednotlivci

Po rozlosování skupin bylo jasné, že by nám postup neměl utéct, i když stát se může cokoli. Já jsem postupně porazil Korejce se sendvičem, Rusa a mladého nadějného Francouze. Obdobně si vedl i Jirka, takže jsme oba postoupili z prvního místa. Jelikož jsem byl nasazená dvojka, měl jsem jistý postup až do semifinále. Jirka si jej zařídil vítězstvím na Korejcem v poměru 3:1. V semifinále mě čekal další Korejec, který krom sendviče nebyl nebezpečný. Po hladké výhře 3:0 jsem očekával svého soupeře. Ten vzešel ze souboje Jirky a Francouze Delarquese. Jirka nedokázal využít stavu 9:6 v jeho prospěch ve druhém setu a nakonec prohrál 3:0. V podobném duchu jsem hrál s Francouzem i já finále. V první setu jsem měl gembol za stavu 11:10 pro mě. Bohužel, jsem ho nevyužil a celkově prohrál také 3:0 na sety.

Pořadí jednotlivců:

1. Delarques
  2. Mrázek
  3. Žák

Družstva

V družstvech to bylo obdobné. Jasná vítězství nad Koreou, Ruskem a Francií 2 zaručovala boj o zlato s Francouzskými jedničkami. V prvním utkání jsem narazil na Martina Emerica. Jelikož měl na jedné straně trávu, dost jsem si věřil. Soupeř ovšem ukázal své kvality a moc jsem si neškrt, 3:0 pro Francii. Ve druhém utkání nastoupil Jirka opět proti Delarquesovi. Jirka vyhrál první set a vypadalo to na překvapení. Bohužel Francouz zpřesnil hru a zbylé sety nedal Jirkovi šanci. Ve čtyřhře byli naši soupeři jasně lepší a krom malého zaváhání ve třetím setu nám také nedali šanci.

Pořadí družstev:

1.  Francie
  2.  ČR
  3.  Korea

Na závěr bych chtěl poděkovat partnerům, zejména firmám adidas a GJW, bez jejichž podpory bych se turnaje účastnit nemohl.