Tradiční vrchlabský orienťáček

| Orientační závod |Milan Lučný

Poslední rychlostní závody pro tento rok se uskutečnily tradičně ve Vrchlabí. Již 16. ročník Přeboru Krkonoš se konal v neděli 16. 9. 2012.

Závody byly dva, scorelauf a labyrint.

Labyrint byl postaven přímo na náměstí T.G.Masaryka, kde byl i start pro obě disciplíny. Scorelauf nás zavedl do zámeckého parku i do přilehlých městských částí Vrchlabí. Limit pro tuto disciplinu byl 40minut a vlezli se do něj všichni závodníci, což bylo až-až, protože nejrychlejší závodník to zvládal přibližně za 22minut. Možná to chtělo více kontrol a nebo menší časový limit, aby si závodníci rozmysleli které kontroly posbírat, to je totiž princip scorelauf… Ale jinak moc pěkný závod. Z našich členů se nejvíce zadařilo Evě Tomanové, která skončila třetí, říkala, že tak rychlý doprovod na závodech ještě neměla, hlavně se prý měla pevně držet. J Druhá skončila domácí závodnice Petra Severýnová a první místo a pravděpodobně i nejlepší rozvržení trasy si zvolil Jirka Matěják.

9. Mrtková Jarmila 36:44

Labyrint byl dobře postavený, aspoň trošičku se zamotal snad každý, včetně mě. J Celkový počet účastníků byl 34 bez rozdělení na kategorie, takže vozíčkáři moc šancí na přední příčky neměli, mládež byla prostě rychlejší. Nejlepší „vozíčkář“ (Boris Dvorský) byl až na osmém místě.