Orienťáci na Ceně střední Moravy

| Orientační závod |P. Krystek, foto: Mrtková, Dvorský

V sobotu odpoledne 30. 6. 2018 proběhl ukázkový Trail-O v blízkosti centra klasických orientačních závodů CSM 2018 (Cena střední Moravy) v lese nedaleko Boskovic.

Trať o délce 0,5 km, 16 kontrol včetně 2 časových na začátku plnohodnotného závodu byla poctivě vybrána a postavena Pavlem a Petrem Dudíkovími k přesnosti čtení mapy i propustnosti terénu, hůře pak při sjízdnosti terénu lesních pěšin hustě prorostlých kořeny stromů.

Je dobré a prospěšné, že se jej účastnili i postižení sportovci (4 zástupci SKV Praha), i když závod byl jen ukázkový k vyzkoušení pro orientační běžce a špičkoví závodníci z řad vozíčkářů přítomni nebyli.

Pro ty dotahující vozíčkáře to byl poctivý trénink, i když pozornost více přitahovaly záludné kořeny, než potřebnější obhlídka terénu. Bez potřebné pomoci, jež pořadatel zajistil, by vozíčkáři závodili ještě nyní :-)

Boris k tomu řekl: "Hned první kontroly v systému A-Z byly velmi těžké a tak to postupovalo až do konce. Časový limit byl dostačující. Během závodu se ukázala velká výhoda zdravých závodníků, kterým terén umožňoval náhled na kontroly z různých míst., protože i krátký návrat na vozíku byl velmi obtížný vzhledem k vystupujícím kořenům na cestě."

Potřebné „suché“ počasí přálo, i když teplotně příliš létem nenadchlo. A tak po závodě se správnost kontrol více neprobírala a naše prochladlé končetiny se těšily na sluncem vyhřáté kokpity aut.

Děkujeme sponzorům, zejména MŠMT a NF Anděl na kolech, že jsme mohli díky jejich příspěvkům absolvovat i tyto tréninkové závody. Za SKV Praha Jarka, Boris, Mirek a stále nemocný Petr.