Konec orienťácké sezony v Maďarsku

| Orientační závod |Jana Kosťová, foto: P. Kosť, B. Biró, D. Furucz

O víkendu 28-30.10. proběhly v Maďarsku nedaleko Budapešti poslední závody, kterých jsme se účastnili v této sezoně. Závody byly řazené opět do světového rankingu WRE.

Tým Zoltan Mihaczi a Fruzsina Biro - oba zkušení trailoví závodníci pohybující se na poli trailu už mnoho let, postavili ne úplně lehké závody v prostoru nikdy nevyužitého golfového hřiště u městečka Göd nedaleko Budapešti.

V sobotu prověřili naši rychlost orientace při TempO závodě. 7 stanovišť, 5 úloh na každém bylo výzvou pro každého, uspěchat řešení se nevyplácelo. Z celkem asi 90 účastníků (z toho 11 v naší para kategorii) se nejlépe dařilo Janě Kosťové, skončila ve své kategorii 1. (33. v celkovém pořadí bez ohledu na kategorii), výborně zvládl závod Pavel Šprynar, který v para obsadil 3. místo, v zádech s Bohoušem Hůlkou na 5. příčce.

Nedělní závod - klasika PreO - nás prověřila na 32 kontrolách a 2 časovkách. S pohledem do výsledků se zdá, že sedící závodníci měli tentokrát asi trochu nevýhodu při snaze číst terén v sedě, trochu tak splývající do jedné plochy. Jednalo se hodně o čtení vrstevnic  a odhalování předozadních posunů, které nám prostě moc nejdou. V naší kategorii se tentokrát lépe dařilo Ukrajincům - Jana za nimi obsadila až třetí místo, Bohouš opět 4., Pavel 5.

I přes množství našich chyb ale byly závody vlastně pěkné. Výzva, která nám ukazuje, které oblasti ještě musíme ladit a vylepšovat. Máme tak na čem pracovat.

Teď si ale dáme maličko pauzu od závodů, přes zimu bude klid a prostor na jiné sportovní legrace. Tedy s výjimkou online tréninků, které průběžně realizujeme, protože příští rok nás čeká mimo jiné mistrovství světa, které proběhne v ČR!

Pokud byste se chtěli přidat k nám, ozvěte se Janě na kostova@skvpraha.org.