Vyškovské ligové kolo jsme zvládli

| Florbal |Vladimír Mařík

Naše druhé představení v aktuální sezóně 2017/2018 proběhlo 4. 11. ve Vyškově, kde jsme měli odehrát v rámci jednodenní účasti dva zápasy. První proti týmu BM&J New era, tentokráte téměř v kompletní sestavě, a druhý proti vždy nepříjemnému soupeři z polského Wheel Wolf Sosnowiec . Do Vyškova jsme odjeli v lehce zúžené sestavě, kde nám chyběl Jan Rajznover a Roman Charvát, jinak členové naší elitní formace.

A bohužel i nadále se potýkáme s mankem na pozici brankáře. Oba zápasy tak odchytal Michal Kosík, který si nakonec vedl více než dobře.

BM&J New era

První utkání, tedy s BM&J New era, mělo patřit k těm papírově snazším, neboť jsme je na prvním ligovém kole porazili 7:2. Soupeř ale tentokrát dorazil téměř v kompletní sestavě včetně členů původního Jičína a proto utkání nebylo až tak jednoznačné. Sice jsme celou dobu tlačili BM&J až do jejich brankoviště a nepouštěli je vepředu téměř k ničemu, ale vstřelit branku se nám podařilo až na počátku třetí třetiny, kdy se prosadil Honza Mrázek po asistenci Fandy Synka. Bohužel se nám nepodařilo výsledek potvrdit druhým gólem a navíc nás soupeř potrestal snad jen z jediného útoku ve třetí třetině a minutu a půl před koncem zápasu srovnal skóre. Zápas tak vrcholil až na samostatné nájezdy, kdy v brance exceloval střídající Tomáš Uhlík, a my po brance Vládi Maříka vyhráli.

Wheel Wolf Sosnowiec

Druhý zápas měl být o poznání těžší, a to i přes prořídlou sestavu týmu Sosnowiece.  A také těžší byl. Polský tým byl dosti zranitelný v obraně, ale občas kousnul v útoku. A kousnutí na počátku obou prvních třetin bylo bohužel gólové. Na oba góly jsme však v druhé půli dané třetiny dokázali odpovědět a srovnat vždy skóre. Jakoby měli polští Wheel Wolf dost sil na počátku třetiny a ke konci již síly docházely. Třetí třetinu jsme si na toto dali pozor a navíc sami udeřili, když se trefila Jana Pitelková po krásné přihrávce Honzy Mrázka. Kdo viděl, musí uznat Honzovu genialitu při citlivé asistenci. Zbytek zápasu jsme si již pohlídali a soupeře k ničemu nepustili. Vítězství 3:2 je tak velmi ceněným výsledkem, které snad dokázalo lehce zahladit ten ztracený bod z prvního zápasu.

Z Vyškova jsme si tak odváželi 5 bodů, a tím vlastně splnili vytyčený cíl daného kola. Bylo moc příjemné zahrát si i v tak ořezané sestavě, která se díky tomu více semkla. Nicméně, budeme všichni raději, když budeme k zápasům nastupovat v plné sestavě a snad již brzy i s plnohodnotným brankářem. Všem hráčům bych chtěl moc poděkovat.

Další utkání ligy nás čekají až po Novém roce, kdy jedeme do tradiční Kadaně. A tam již půjde do tuhého a bude se hrát o další cenné body před play off.