Vybojovali jsme postup do play off

| Florbal |Dominika Horáková, foto: Petr Kozelek

Po několikaměsíční pauze ve florbalové lize vozíčkářů se o víkendu 3. – 4. března 2018 konalo první jarní ligové kolo v Kadani.

SKV Praha ComAp Team se během zimní pauzy soustředilo na zlepšení herních dovedností jednotlivých hráčů a nácviku herních situací.

Prvním soupeřem našeho týmu byl náš pražský rival Tatran Střešovice. Přestože Tatran nastoupil v osekané sestavě způsobené účastí dvou hráčů na paralympijských hrách, byl zápas od začátku velmi vyrovnaný. I když se náš tým dostal během prvních minut do několika šancí, brankář Tatranu všechny střely vychytal.  Bohužel spojením několika nepřesností v obraném pásmu došlo ke konci první třetiny ke vstřelení vlastního gólu a soupeř tak šel do vedení. I přes tuto nepříjemnost se náš tým snažil toto jednobrankové manko smazat. Tatran však posílil svoji obranu a de facto do poloviny třetí třetiny se nám nepodařilo skóre srovnat. V polovině páté minuty třetí třetiny se však podařilo Janu Rajznoverovi za asistence Jana Mrázka překonat tatranského gólmana. Do konce řádné hrací doby se nic nezměnilo a v samostatných nájezdech byl náš tým úspěšnější (2:1 po samostatných nájezdech).

Druhým zápasem sobotního dne byl duel proti buldokům z Brna, kteří ale museli nastoupit pouze ve čtyřech hráčích v poli. Na konci šesté minuty první třetiny otevřel skóre v náš prospěch Bohuslav Dvořák, který tak odstartoval gólové žně našeho týmu. Téměř všichni členové týmu SKV Praha ComAp Team se během tohoto zápasu postarali o navýšení skóre v náš prospěch. Po třech třetinách se konečné skóre zastavilo na výsledku 14:0.

V neděli v poledne náš tým odehrál svůj poslední zápas na tomto ligovém kole s papírově slabým soupeřem, SKH Meteorem Plzeň, který ale od podzimní části posílil a v předcházejícím zápase dlouho trápil střešovický Tatran. Během první třetiny se skóre neměnilo a to díky skvělým zákrokům plzeňského brankáře. Hned na začátku druhé třetiny otevřel skóre v náš prospěch Jan Mrázek, který na konci stejné třetiny dokázal navýšit již na 2:0 a dvě vteřiny před koncem druhé třetiny na 3:0 upravoval Jan Rajznover. Přestože se plzeňský tým snažil o obrat v zápase a to rychlými breaky, všechny jejich šance vychytal Jan Krauskopf.  Poslední gól zápasu vstřelila Jana Pitelková a konečný výsledek tak byl 4:0.

Z jarního ligového kola si tedy náš tým odváží 8 bodů z 9 možných a posunul se tak na průběžné třetí místo v tabulce základní části. Další ligové kolo se odehraje 7. – 8. dubna 2018 v Praze a budeme velice rádi, pokud nás přijdete osobně podpořit a zafandit nám.

Závěrem tradičně děkujeme našim partnerům - zmiňme MČ Praha 6 a ComAp a.s., dále si velmi vážíme letošní podpory MŠMT.