Úspěch na 1. kole paraflorbalové ligy

| Florbal |Dominika Horáková

Rok s rokem se sešel a první kolo paraflorbalové ligy přivítala naše domovská hala TJ Ruzyně. Kromě nás o ligové body bojovalo dalších 5 týmů.

Kromě stálic florbalu vozíčkářů Tatranu Střešovice, Štírů z Českých Budějovic a Meteoru Plzeň se po roční odmlce opět představil polský tým Wheel Wolf Sosnowiec a dále „nováček“ Vikings Most. Poslední jmenovaný tým je nástupnickým týmem BM&J Most složeného z hráčů Mostu a Jičína.

Náš tým před začátkem sezóny posílil o Jiřího Němce, brankáře, který k nám přestoupil po svém několikaletém působení z Českých Budějovic, a který vzal na sebe úkol odchytat celé první ligové kolo, neboť náš stálý brankář Honza Krauskopf není stále zdravotně v pořádku.

V prvním zápase prvním zápase této sezóny jsme se postavili proti týmu SKH Meteor Plzeň, kterého jsme dokázali přehrát v poměru 7:0. Krásný a napínavý zápas až do konce se odehrál během soboty, kdy proti sobě nastoupil Tatran Střešovice a FBC Štíři České Budějovice. Štíři z Budějovic vedli prakticky až do začátku třetí třetiny, kdy se o zvrat postarala tatranská hráčka Zuzana Přibilová. Poprvé se jí zdařilo nahodit míček před bránu tak, že si ho budějovický hráč nešťastně umístil do vlastní brány a necelou minutu poté Zuzka skórovala podruhé, a Tatran tak vyhrál 2:1.

Náš tým v neděli ráno nastoupil proti svému pražskému rivalovi Tatranu a opět to byla krásná podívaná. Tatran sice otevřel skóre na konci první třetiny, ale náš tým dokázal odpovědět hned v závěsu a František Synek skóroval za asistence Štěpána Karáska, který se po několikaleté odmlce vrátil zpět do našeho týmu. Přestože bylo následně mnoho šancí o vstřelení důležitého gólu na obou stranách, do konce základní hrací doby se nic nezměnilo. Při samostatných nájezdech nás opět podržel Jirka Němec, který všechny střely vychytal a vítězný gól našeho týmu vstřelil za záda tatranského gólmana Vladimír Mařík (výsledek 2:1 po samostatných nájezdech). V posledním zápase jsme si dokázali poradit i s polskými vlky a výhra 6:1 pro nás znamenala další úspěch.

Po prvním ligovém kole jsme se umístili s 8 body na průběžné první místo. Nicméně liga teprve začíná a další ligové kolo na nás čeká v polovině října ve Vyškově.

Na závěr bychom rádi poděkovali našim podporovatelům, zejména firmě ComAp a.s., MČ Praha 6, MHMP a MŠMT.