Smolná podzimní část paraflorbalové ligy za námi

| Florbal |Dominika Horáková

V průběhu listopadu jsme odehráli další dvě ligová kola paraflorbalové ligy 2022/2023, které rozhodly o našem průběžném pořadí v průběžné tabulce na 5. místě.

První listopadový víkend nás čekalo ligové kolo v Ostravě, kde jsme postupně odehráli 4 zápasy.

V prvním utkání jsme se střetli s ostravských týmem, který vstoupil do zápasu aktivněji a hned v první minutě překonal našeho brankáře. V průběhu hry nám soupeř odskočil ještě o jednu branku a přes naši snahu během druhé třetiny se nám nepodařilo vstřelit gól. Úspěšněji pro nás vypadala třetí třetina, kdy se nám podařilo smáznout dvoubrankové manko a ke konci zápasu jsme sice vyvíjeli větší aktivitu, ale vítězný gól nepadl. Šťastnějším týmem nakonec byla Ostrava, která vyhrála na samostatné nájezdy. V druhé zápase s Tatranem jsme si zpočátku vedli daleko lépe a v první třetině jsme šli do vedení. Náskok nám nevydržel dlouho a v druhé třetině nám Tatran odskočil o jeden gól. Do konce zápasu jsme měli několik šancí na srovnání skóre, ale tatranský gólman nám už další míček do své sítě nepovolil. V neděli následovali další 2 zápasy – proti Meteoru Plzeň, kdy se nám podařilo ukořistit 3 body a v poslední zápas pro Mostu jsme bohužel kvůli našim chybám v obranné části hry prohráli 3:4. Z Ostravy jsme si tedy nakonec odvezli 4 body pro tabulky základní části.

Poslední listopadový víkend jsme s přemístili do Českých Budějovic. Těsně před začátkem víkendu jsme ale přišli i naši velkou oporu Štěpána Karáska, který bohužel onemocněl a nebylo v jeho silách se plně uzdravit a nastoupit do zápasů. Do všech zápasů jsme nastoupili v pozměněné sestavě, kdy jsme hráli na dvě pětky, a to s plným zapojením našich nováčků tak, aby se postupně sehrávali a získali co nejvíce zkušeností v ostrých zápasech. První zápas proti Tatranu jsme opět rozehráli skvěle, ale bohužel se nám nepodařilo navázat na dobře rozjetý zápas z předcházejícího kola v Ostravě a podlehli jsme Tatranu vysoko 0:4. Druhým sobotním zápasem jsme si chtěli napravit naši reputaci proti týmu Ostrava, avšak ani tento zápas jsme nakonec nebyli schopni dotáhnout zdárně do svého konce.

V neděli jsme si bohužel zopakovali nepříjemnou zkušenost z předcházejícího roku, kdy jsme vysoko podlehli úřadujícím Štírům z Českých Budějovic a následným posledním zápasem proti mosteckým Vikingům jsme dovršili náš neúspěšný poslední listopadový víkend.

Přestože jsme z Českých Budějovic odjížděli s „čistým kontem“ a v tabulce jsme se propadli, dostali všichni hráči velký prostoro na hřišti a zejména nováčci nabrali hodně zkušeností s ostrými zápasy, kde nikdo na nikoho nečeká. Přestože jsme se snažili dát do zápasů všechno, ale štěstěna nám vůbec nepřála.

Všichni nyní víme, kde jsou naše slabiny a opět jsme si potvrdili, že tato sezóna nebude o lehkých zápasech. Nicméně chceme do začátku jarní sezóny zamakat a zlepšit se zejména v přechodu z obranného do útočného pásma.  Držte nám palce a děkujeme za podporu.