První ligové kolo 2015/16 Ruzyně

| Florbal |Vladimír Mařík, foto: T. Devera

O víkendu 3. – 4. října 2015 se opět rozjel kolotoč ligových zápasů florbalistů. Jako tradičně první kolo pořádal náš tým SKV Praha ComAp Team. Náš tým čekala porce 5 zápasů, což nebývá úplně obvyklé. Navíc s vědomím, že náš tým byl „ochuzen“ o dva loni stabilní kameny sestavy. Štěpán Karásek se rozhodl na podzim hostovat u mosteckých Bassetů a Matěj Čechák ukončil svou florbalovou karieru úplně. Oproti tomu jsme v týmu přivítali novou posilu – Kateřinu Braunovou.

První zápas sezóny patřil našemu týmu a ostravskému ABAKu. Podle očekávání Ostrava čekala, co v útoku vymyslíme my a sama čekala na rychlé přechody na naší polovinu, a to hlavně díky šikovnosti reprezentanta Míry Večeři. Toho se nám dařilo celkem slušně hlídat. Navíc se nám podařilo do utkání vstoupit velmi slibně a již v první minutě šel náš tým do vedení. Během následujících pěti minut odskočil náš tým již na 3:0 a utkání se zdálo být rozhodnuté. Od druhé třetiny jsme lehce polevili a soupeř toho využil ke snížení stavu. Nicméně to bylo vše, k čemu se Ostrava probojovala a my na konci zápasu slavili vítězství 4:1 a první body do tabulky.

Druhé utkání proti Plzni mělo být jednoznačně nejsnazším. Také v tomto zápasu si náš tým vytvářel jednu gólovou příležitost za druhou. Jen bohužel žádná z nich neskončila v síti. Až v polovině druhé třetiny se naše příležitosti začaly přeměňovat v branky a skóre začalo naskakovat. Finální skóre 6:0 sice není úplně jednoznačnou záležitostí, ale 3 body jsou to, pro co jsme si v utkání šli.

Třetí zápas prvního dne byl ale úplně z jiného ranku. Čekali nás polští borci, kteří přijeli hodně nabuzení. Utkání jsme skoro celé zvládli takticky velmi dobře, čekali na soupeře, pozorně bránili a sami přecházeli do rychlých protiútoků. Psychicky nám k tomu hodně pomohla naše brzká branka ve druhé minutě a my se mohli uklidnit s vědomím, že na to můžeme mít. V utkání jsme vyprodukovali jen velmi málo individuálních chyb, ze kterých bohužel soupeř dokázal 2x vstřelit branku a pokaždé tak srovnal stav zápasu. Utkání tak šlo do samostatných nájezdů. A ty náš tým celkem obstojně umí. Soupeře vychytal Honza Krauskopf a my se mohli radovat z vítězství.

V neděli ráno nás opět čekal soupeř z nižších pater tabulky – Most. Jak již bylo avizováno, v sestavě Mostu se objevil náš kmenový hráč Štěpán Karásek, který nutno podotknout, předvedl velmi kvalitní výkon a hru Mostu dosti zpevnil. Nicméně ani jeho obětavý výkon nemohl zabránit postupnému navyšování skóre až na konečných 7:2 pro SKV Praha ComAp Team.

V posledním utkání tohoto víkendu se náš tým postavil proti dvojnásobným vítězům florbalové ligy - Českým Budějovicím. A že jsme jim v repríze loňského finále měli co vracet. Opět jsme pozorně bránili a snažili se štípat útoky Štírů. To se nám opět velmi kvalitně dařilo a navíc jsme byli možná i my, kdo byl v útoku nebezpečnější. Skóre se postupně převalovalo z jedné strany na druhou.  A to i díky velmi rychlé a zcela nečekané odpovědi Jana Rajznovera na budějovické srovnání skóre na 2:2, kdy hned po vhazování a 7 sekundách hry přehodil vše na hřišti a míček k překvapení celé haly po jednom odskoku zapadl do síťky. Vedení jsme bohužel neudrželi a v 5. minutě třetí třetiny opět nechali soupeře srovnat. Tento stav vydržel až do konce zápasu a na řadu opět přišli samostatné nájezdy. A i když jsme stáli proti reprezentačnímu gólmanovi, opět jsme slavili vítězství, když Honza Krauskopf opět vychytal soupeře.