Předposlední ligové kolo jsme odehráli s nasazením

| Florbal |Vladimír Mařík

Předposlední ligové kolo letošní sezóny se odehrálo tradičně v Praze pod organizační taktovkou pražského Tatranu Střešovice. Naše sestava byla téměř plná, chyběl jen časově zaneprázdněný Michal Kosík. V sobotu nás čekala dvě velmi těžká utkání – Ostrava a polský Sosnowiec.

Zápas proti Ostravě

Proti ostravskému Abaku jsme totiž hráli o dost podstatné body do končené tabulky, které nám měly zajistit potřebný klid pro poklidnější získání 2. místa v konečném pořadí základní části, a tím i přímý postup do semifinále. O to důležitější, že letos jsou týmy tak trochu více výkonnostně srovnanější a případné nutné čtvrtfinále by nás mohlo stát dost sil. Soupeř nastoupil s taktikou zajištěné obrany a rychlých brejků. Proto bylo velmi příjemné, že se nám hned zkraje zápasu podařilo vstřelit první branku a dostat se do vedení 1:0. O to větší škoda, že jsme si opět pohlídali svou soustředěnost a naprosto zbytečně a ledabyle si vstřelili vlastní branku. Kolikátou již v letošní sezóně?!? Na konci první třetiny jsme soupeře svou neustálou aktivitou donutili k přestupku potrestaného 2 minutovým vyloučením. A hned po pár sekundách přesilovky jsme šli po krásné kombinaci opět do vedení. Jako by nás vstřelená branka uklidnila až moc, pojišťovací gól se nám nedařilo přidat a Ostrava nás na konci zápasu potrestala v našem oslabení při vyloučení Vládi Maříka. Na připravené samostatné jsme si ale věřili. Bohužel jen Jan Mrázek potvrdil své umění v této dovednosti. Proto nakonec Ostrava brala extra bod z vítězství 3:2 na SN.

Zápas s Wheelwolf Sosnowiec

Druhý zápas soboty jsme odehráli proti polským Wheelwolf Sosnowiec. Soupeř však dorazil s notně ořezanou sestavou, ve které dopoledne podlehl Tatranu 7:2. Proto jsme nečekali žádné větší komplikace a chtěli si dojít pro povinné tři body. Opět hned zkraje zápasu se nám podařilo jít do vedení a mohli jsme se uklidnit. Nicméně opět naše nesoustředěnost nám vedení vzala. Celou první třetinu jsme se snažili o opětovné získání brankového rozdílu v náš prospěch. Nakonec se to povedlo, i když se tomu tak stalo až 3 sekundy před sirénou. V polovině utkání jsme odskočili již o dvě branky, ale stále nebyl čas pro uklidnění. Až ve třetí třetině se již unavený soupeř položil a my postupně navýšili až na konečných 6:1. Cíl sobotních zápasů byl 5 získaných bodů, což se sice nepovedlo, ale i tak dobrý příslib do tabulky.

Proti Štírům z Budějovic

V neděli nás čekal tým z Českých Budějovic, tedy dlouhodobě nejvýkonnější tým ligy. A Štíři přijeli na neděli v plné sestavě. Soupeř měl sice celý zápas více ze hry, ale neměl potřebný klid v koncovce a pak také spoustu akcí končilo na našem brankáři Janu Krauskopfovi. Sice jsme od druhé minuty prohrávali, ale stále byli ve hře. Nic na tom nezměnila ani druhá inkasovaná branka v osmé minutě. Asi finální nasměrování zápasu jsme dostali třetí obdrženou brankou na začátku druhé třetiny. Od té doby ale jakoby z nás spadla obranná nervozita a i my si připravili pár slibných šancí. Nakonec ale ani jedna neskončila brankou. A vzhledem k tomu, že ani Štíři již další gól nevstřelili, skončilo utkání jejich vítězstvím 3:0.

Závěrem - vyhlídky na playoff

Všechny výsledky víkendu včetně našich 4 získaných bodů ale udržely naší velmi slibnou a reálnou šanci na získání druhého místa v tabulce po základní části. Všem hráčům bych chtěl moc poděkovat za jejich přístup ke hře a nasazení v jednotlivých zápasech. V polovině května budeme uzavírat základní část na plzeňském ligovém kole, které učí finální nasazení do play off 2018. Tak nám, prosím, držte palce.