Poslední ligové kolo pro naše florbalisty

| Florbal |Dominika Horáková a Vladimír Mařík

O minulém víkendu proběhlo naše poslední ligové kolo základní části České pošty Extraligy vozíčkářů 2016/2017, a to ve sportovní hale v Praze Radotíně.

I nadále jsme nemohli počítat s výkony Honzy Krauskopfa a Honzy Haška, kteří jsou stále dlouhodobě zranění. Do seznamu nemocných se navíc přidala Kateřina Braunová a Michal Kosík. Vzhledem k vystoupení týmu Jičína z ligového kolotoče nás čekaly zápasy pouze tři, a to s domácím pražským Tatranem, posílenou Ostravou a s „vždy vesele hrající“ Plzní.

Sobotní utkání

V sobotu jsme společně s Tatranem odstartovali víkendový program a opět se bylo na co koukat. Hrál se opět velmi houževnatý florbal, ve kterém výrazně více převyšovaly výkony borců v obranách nad útočníky. I proto se první gól urodil až v polovině utkání, kdy Tatran proměnil jednu ze svých šancí. Poté se soupeř lehce zatáhl a my začali mít malinko navrch. Náš tlak se stupňoval po celou třetí třetinu. Bohužel se nám i přes posledních ďábelských šest minut nepodařilo branku vstřelit a podlehli jsme soupeři 0:1.

V druhém zápase jsme nastoupili proti borcům z Ostravy, za které nově nastoupily i dvě nové akvizice z Jičína – Petr Alina a Lukáš Hlava. A na výkonu Ostravy to bylo dosti znát. Najednou se již nejednalo o utkání z těch nepatrně lehčích, ale o velmi kvalitní zápas, ve kterém se urodilo dosti brankových příležitostí. Nicméně na obou stranách branku hájili dva velmi kvalitní brankáři. V té naší opět nastoupil stále se zlepšující Karel Dominik, jehož výkony jdou, zápas od zápasu, strmě nahoru. Nám se v utkání podařilo vstřelit dvě branky. Ta první po bleskovém rozehrání na naší polovině, kdy soupeř stále srovnával své pozice. To se trefil Roman Charvát po krásné táhlé přihrávce Honzy Mrázka. Tou druhou již Fanda Synek pečetil naše vítězství 2:0 v druhé polovině třetí třetiny.

Nedělní utkání

Poslední utkání základní části jsme měli naordinováno v neděli proti plzeňskému týmu. Papírově nebylo moc co řešit, ale i taková utkání nemusí být vždy lehká. Prosadili jsme se až v druhé polovině první třetiny, kdy jsme třemi slepenými góly určili další ráz zápasu. O to větší šok, když jsme po celou druhou třetinu darovali soupeři svými hrubými chybami v obraně jednu vyloženou šanci za druhou a Plzeň dokázala některé z nich využít. I proto byl stav po dvou třetinách jen 4:3 v náš prospěch. Poslední dějství jsme již však opět odehráli dle našich představ a utkání nakonec vyhráli 6:3.

Přestože jsme o víkendu prohráli zápas s Tatranem, hodnotím jej jako velmi úspěšný. Všechny zápasy jsme totiž kompletně odehráli na dvě pravidelně se střídající formace. Vždy příjemné vidět, že jdou všichni výkonnostně nahoru. Všem hráčům bych chtěl moc poděkovat, snad jen s výjimkou druhé třetiny utkání s Plzní. Jmenovitě bych chtěl vyzdvihnout hlavně výkony Karla Dominika, který nás opět v těžkých chvílích podržel.