Poslední ligové kolo jsme odehráli v Plzni

Naše poslední vystoupení v základní části letošní sezóny jsme se představili na palubovce plzeňské Lokomotivy ve dnech 12. - 13. května 2018.

cof

cof

cof

cof

Ze sestavy nám opět bohužel chyběl zdravotně indisponovaný brankář Jan Kruskopf. Zdravotní komplikace též do hry nepustily ani Michala Kosíka. Navíc chyběl i Jan Mrázek, který plnil své pracovní povinnosti. Do posledních tří zápasů základní části jsme šli s jasným cílem získání minimálně 6 bodů a tím zajištění druhého místa a přímý postup do semifinále play off 2018.

První utkání jsme odehráli proti soupeři z Brna, který většinou nebývá těžkým soustem pro náš tým. Toto se potvrdilo již během prvním pár minut zápasu, kdy jsme velmi rychle odskočili do výrazného vedení. Pak jsme jakoby na chvilku polevili a nechali soupeře skórovat z velké dálky hned 2x v rychlém sledu. Jinak jsme ale skóre kontrolovali a v poklidu dokráčeli k vysokému vítězství 12:2.

Druhý zápas nás čekal domácí výběr z Plzně. I tento tým většinou nečiní výraznější komplikace, ale přeci jenom, nám šlo o hodně a nervozita si mohla případně vybrat svou daň. Nevybrala. Stejně jako dopolední utkání jsme i nyní kontrolovali skóre a postupně navyšovali až na konečný výsledek 9:0 v náš prospěch.

Na nedělní zápas proti ABAK Ostrava jsme se všichni připravovali s očekáváním odplaty za nedávnou porážku v Radotíně. Na soupeře jsme vlétli a v prvních pár minutách jsme jej téměř nepustili na dostřel naší branky. Bohužel branku se nám vstřelit nepodařilo. Pak přišla naše chyba a Ostrava šla bohužel do vedení. I nadále jsme však byli florbalovější a snažili se utkání otočit. Ostravský tým však čekal na okénka v naší hře a ty trestal z rychlých protiútoků. A tak po dvou třetinách odskočil do vedení 2:0. Hned počátek třetí třetiny nás trochu navnadil, když jsme se prosadili po 10 sekundách hry. To ale bohužel bylo z naší strany vše a po dalších dvou trefách soupeře jsme celé utkání nakonec prohráli 1:4.

Cíl ligového kola byl sice splněn, ale přeci jenom jsme úplně veselí z Plzně neodjížděli. Do play off, které se bude konat v Praze v hale VŠE Na Třebešíně za necelé tři týdny, tak určitě musíme vkročit výrazně lépe připraveni a hlavně s více pozitivním myšlením směrem ke hře a to tak, že budeme chtít urvat výborný výsledek.