Poslední kolo vozíčkářské florbalové ligy

| Florbal |Bohouš

V Ostravě se 18. a 19. 11. odehrály závěrečné boje o umístění v lize. Do těchto utkání bohužel zasáhly podzimně zimní choroby, a tak většina týmů přijela oslabena.

Klíčové utkání s Tatranem

Náš tým SKV Loosers Praha už neměl šanci na posun ze třetí příčky tabulky, ale přesto jsme měli možnost ovlivnit druhou a třetí příčku - umístění týmů Tatran Techtex Střešovice a Králové České Budějovice.

Naše sobotní zápasy dopadly podle (lehce pesimistického) očekávání: Začali jsme prohrami s TJ Kamat Akáda Janské Lázně a SK Králové České Budějovice. Pak jsme si spravili chuť na nevinném TJ Meteor Plzeň, který nám sice vstřelil první branku, ale výsledek 14:1 jasně ukázal, kdo z našich týmů patří na poslední příčku tabulky :-))

V neděli nás čekal tým Tatranu, oslabený o klíčové hráče Krupičku a Kouckého, takže jsme si brousili zuby na možný skalp. Navíc naše vítězství by posunulo Tatran ze druhé příčky na třetí za tým Českých Budějovic. První minuty zápasu jsme dokázali vyvíjet solidní tlak a několikrát velmi nebezpečně zaútočit na tatranskou branku. Všechny šance bohužel likvidoval skvělými zákroky tatranský brankář, a tak první poločas skončil nerozhodně. Druhý poločas se přelévaly útoky z jedné strany na druhou, až v předposlední minutě skončil jediný míček zápasu v naší brance.

Ostrava hostila poprvé vozíčkářskou florbalovou ligu a celá organizace proběhla hladce bez jediného zaškobrtnutí. Možná by nevadila větší přísnost rozhodčích, ale to je samozřejmě věc názoru...

Za zmínku stojí také výkon ostravského týmu, který se od loňské návštěvy ligy v Trutnově neuvěřitelně zlepšil. Myslím, že rozmrzelost jejich kouče nebyla na místě. Kluci hráli výborně!

Tím téměř skončila vozíčkářská florbalová liga 2006.  Ke slavnostnímu vyhlášení dojde 9. 12. v Praze po vánočním turnaji, jehož organizaci má na svých bedrech náš tým.