Opět vícemistry!

| Florbal |Lubomír Skála - ČFFV

O víkendu vyvrcholila florbalová liga 2010 - 2011. V playoff se utkaly čtyři nejlepší týmy.

Průběh playoff lze popsat francouzsko rumunskou frází Deža ví (čti: deja vu).

Sobotní semifinálové boje Play-Off Fortuna florbalové ligy vozíčkářů měly nejkratší možný průběh. Obhájce titulu KAMAT Team Janské Lázně porazil vítěze základní části FBC ABAK Remedicum Ostrava 2:0 na zápasy a SKV Praha ComAp Team si poradil z houževnatým nováčkem Play-Off BASSET Most také 2:0 na zápasy.

Finále

1. zápas: 5:7 (1:1,0:6,4:0)

Utkání bylo od začátku opatrné, nikdo nechtěl nic pokazit a jako první se v 11. minutě osmělilo pražské č. 10, které David Drahonínský na play-off nenosil pouze na dresu, ale i vyholené na hlavě – na světelné tabuli se tedy rozzářilo skóre 1:0 pro SKV. V čase 12:42 byl vyloučen Vladimír Sejkot z Kamatu a všichni přítomní větřili navýšení skóre ze strany Pražanů. Jenže těm početní výhoda do hry přinesla spíše zmatek než užitek a tento taktický kolaps využil kapitán Kamatu Miroslav Šperk 19 vteřin před koncem oslabení svého týmu a srovnal krok s Prahou na 1:1.

Po velmi opatrné, vyrovnané a na góly chudé 1. třetině se stejně jako u 1. utkání bronzové série začaly dít na hřišti divy. Stejně jako v semifinále se rozjela Kamatská trojka Alina-Šperk-Fiedler a pražský ComAp Team absolutně nestíhal. V čase 21:25 byl vyloučen Jan Hašek za sekání a Miroslav Šperk přesilovku využil v úplně poslední vteřině přesilové hry. V 29. minutě, konkrétně v čase 28:05 skóroval do pražské branky Richard Fiedler, o 22 vteřin později jej následoval Petr Alina.

Stav tak poskočil na rozdíl 3 branek a pro SKV Praha začala být situace kritická a bohužel pro něj bylo východisko v nedohlednu. Výrazné zlepšení obranné fáze se nedostavilo a ve 33. minutě navýšil skóre pro Kamat opět Fiedler. Miroslav Šperk v čase 36:43 dal svůj 3. gól v utkání a o necelé 2 minuty později se k němu připojil také svým 3. gólem skvěle hrající Richard Fiedler. Kamat po 2. části vedl 7:1 a zdálo se být rozhodnuto.

Zde však paralela s 1. utkáním o bronz skončila. Kamat ve svém trháku nepokračoval a dokonce ve 3. třetině nevstřelil ani jednu branku, namísto toho zařadil vyšší rychlost ComAp Team z Prahy. Uplynuly necelé 2 minuty a radost pražanů spustil David Drahonínský, který o 2 a půl minuty později dokonal svůj čistý hattrick. V 48. minutě se poprvé v play-off předvedl reprezentant Jan Rajznover a snížil z pohledu Prahy na 4:7.

Zaskočený Kamat se zatáhl do obrany a začal hájit své první vítězství ve finálové sérii, což se mu také podařilo. Až v čase 59:43 upravil konečné skóre Dominik Drahonínský na 5:7 z pohledu pražského SKV a Kamat tak byl zase blíže obhajobě titulu.

2. zápas: 2:4 (1:0,0:2,1:2)

Na góly chudší, ale o to více dramatičtější byl 2. zápas finálové série. Byť Kamat Team Janské Lázně měl náskok jednoho vítězného zápasu, vstup do utkání byl opět velmi opatrný a to i na straně Prahy. První slovo si vzal reprezentační obránce v pražském dresu Jan Hašek, který i přes zraněný loket podával dobré výkony. Po téměř 11-ti minutách hry vstřelil úvodní branku 2. finále. I tak obě družstva nezměnila taktiku a stále se vyčkávalo na chybu soupeře. V první části ale již branka nepadla. Hned na začátku 2. třetiny v čase 21:23 udeřil kapitán Kamatu Miroslav Šperk, kdy po nahrávce Fiedlera vyrovnal na 1:1. Hra se dále přelévala ze strany na stranu, ale útoky byly opatrné. Nikdo nechtěl v klíčovém utkání udělat chybu. Ta další přišla opět na straně ComAp Teamu až na samém konci 2. třetiny, kdy Honzu Mrázka prostřelil v čase 19:30 Petr Alina a Kamat tak otočil utkání na 2:1 ve svůj prospěch. Těsný stav před závěrečnou třetinou sliboval velké drama a to také přišlo. Ve 45. minutě vyrovnal David Drahonínský a atmosféra se začala dát krájet. Rychlý útok střídal druhý a hlavní hvězdou poslední třetiny byl jednoznačně Miroslav Šperk. Kapitán reprezentace ČR jezdil po naleštěné svitavské palubovce jako by se hrála 1. třetina a hřištěm se nesla hlasitá slova údivu. Svoji nekonečnou energii Šperk přetavil v gól v čase 50:39 a strhl vedení opět na stranu Kamatu. SKV Praha ComAp Team se snažil utkání poslat alespoň do prodloužení, ale po osudové chybě Pražanů pečetil obhajobu titulu Mistra ČR v čase 59:57 Petr Alina.

Na hřišti se rozprostřelo místo radostného křiku spíše ticho, ze kterého byla cítit obrovská úleva. Všichni hráči si sáhli na dno svých sil a svitavská hala Na Střelnici tak viděla ten nejlepší florbal na kolech, co je u nás i v zahraničí k vidění. KAMAT Team Janské Lázně tak obhájil loňský titul, SKV Praha ComAp Team skončil opět se stříbrnými medailemi na krku a na 3. příčce stanul opět velmi zklamaný vítěz základní části FBC ABAK Remedicum Ostrava. Jediná změna se tak udála na nepopulární 4. pozici, kde Plzeň vystřídal BASSET Most.