Liga 2012/2013 skončila

| Florbal |Bohuslav Hůlka

Alespoň pro nás. Na turnaji 11. - 12. 5. v Plzni jsme sice dvakrát zvítězili, postup do playoff nám však utekl.

Odehráli jsme tři utkání. První z nich bylo pro nás klíčové. Pokud bychom porazili Bassety z Mostu o dva góly a více, měli bychom alespoň teoretickou šanci na postup do playoff.

SKV Praha ComAp Team : Basset Most

Začátek utkání se nevypadal špatně. V páté minutě se Matějovi po Rakišově přihrávce podařilo vsítit první gól a v osmé minutě pokračoval druhým gólem Rajče.

Dvougólovou převahu jsme si udržovali až do konce druhé třetiny, kdy se bohužel podařilo prosadit se před naší bránou Bassetům. Ale ještě minutu před koncem třetiny jsme opět získali dvougólový náskok.

Třetí třetina začala pro nás nešťastně. Mostečtí opět skórovali a na nás bylo, abychom vyvinuli co největší tlak. Bohužel ani závěrečné power play nám nepomohlo, v posledních vteřinách jsme neproměnili a nakonec jsme utrpěli vítězství 3:2.

SKH METEOR Plzeň : SKV Praha ComAp Team

Souboj s Plzní se nesl v duchu "o nic nejde". Nasadili jsme sestavu slabších hráčů, a tím jsme zajistili opravdu dramatický zápas s týmem, který v letošní lize ještě nezvítězil. V polovině druhé třetiny už jsme prohrávali 2:0 a museli jsme trochu přehodnotit postoj a vytáhnout esa z rukávu. Těmi esy byly Štěpán, Rakiš, Rajče, Matěj, ale především Mrazík, který opustil na tento zápas opustil branku a pustil se do pole. Nakonec se nám podařilo vyhnout se ostudě a zvítězit 4:2, právě Mrazík jednou vsítil a jednou asistoval.

SKV Praha ComAp Team : UNITED České Budějovice

Nedělní zápas s vedoucím týmem ligy z Českých Budějovic byl souboj Davida s Goliášem. Nejde jen o pozici v tabulce, ale v našem zdecimovaném týmu nezbyl po zdravotních problémech některých hráčů nikdo na střídání. A tak jsme místo síly museli hrát srdcem. Podle slov trenéra Dana toto byl zápas, za který může být na nás hrdý a právě toto nasazení je velký příslib do budoucí sezóny.

Konečný výsledek 3:7 v náš neprospěch je v dané situaci dobrá vizitka. A mimochodem, opět se prosadil Honza Mrázek se dvěma asistencemi a jedním gólem.

Nyní nás čeká delší pauza a začátkem srpna mezinárodní turnaj Prague Wheel Open, kde budeme měřit síly s nejlepšími týmy planety, ale který bude také prubířským kamenem našich organizačních schopností. Přijďte se podívat na nejlepší florbal na vozíku! Další info: www.praguewheelopen.cz