Jsme vícemistři!

| Florbal |Dominika Horáková, foto: Zlata Vostrá

Po třech letech se finálové klání o titul mistra České pošty Extraligy vozíčkářů vrátilo zpět do Prahy. Mezi šestici nejlepších týmů se probojoval i náš tým SKV Praha ComAp Team, který v základní části obsadil druhé místo, a automaticky tak postoupil do semifinálových bojů.

Vyhlídky před playoff

Těsně před začátkem play off postihlo náš tým neštěstí. Do soubojů o konečné umístění nakonec nemohl kvůli zdravotním komplikacím zasáhnout náš brankář Honza Krauskopf. Vzhledem k tomu, že nás tým bohužel nemá druhého brankáře, musel do brány zaskočit Honza Mrázek, který už druhým rokem působí na postu obránce. Za jeho ochotu vrátit se v rámci těchto bojů do florbalové branky mu patří náš velký dík.

Semifinále s Ostravou - hladký začátek, napínavý konec

Čtvrtfinálový souboj nám po třech zápasech určil semifinálové soupeře FBC Abak Ostrava, se kterým jsme v základní části dvakrát prohráli, jednou na samostatné nájezdy. V prvním semifinálovém zápase jsme ostravský tým překvapili naší velice aktivní hrou, která nesla v duchu přesných přihrávek a žádných zbrklých útočných akcí. I proto jsme Ostravu porazili 4:1. Druhý semifinálový zápas se vyznačoval opatrnější hrou na obou stranách. Skóre v náš prospěch otevřel až na začátku třetí třetiny Jan Rajznover za asistence Vladimíra Mařika. Ten stejný hráč byl před koncem třetí třetiny donucen zastavit rychlý brejk soupeře jen za cenu přestupku, za něhož rozhodčí nařídili trestné střílení. Kapitán Ostravy, Miroslav Večeřa, s velkou dávkou štěstí a Mrázovy helmy vstřelil vyrovnávací branku. O výsledku druhého zápasu musely nakonec rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterém projevil Mráza pevné nervy a rozhodující nájezd proměnil František Synek.

Vyrovnané superfinále se Štíry

Postup do finále byl pro nás naprosto skvělý, protože jsme možná ani my před play off nedoufali, že se do superfinále probojujeme. V sobotním superfinále se náš tým postavil proti v této sezóně neporaženým Štírům z Českých Budějovic. Zápas přinesl všem divákům napínavou podívanou do poslední minuty. I přes hráčskou převahu Českých Budějovic se náš tým dostával do útočných šancí a ohrožoval následně vyhlášeného nejlepšího brankáře ligy, Jiřího Němce. Skóre zápasu otevřeli v první třetině Štíři, kteří i v druhém dějství přidali branku, nicméně náš tým stále bojoval a nedával Štírům vydechnout. Snížení na 1:2 obstaral v závěru za asistence Františka Synka Vladimír Mařík. Bohužel v závěru třetí třetiny našemu týmu přestalo přát štěstí a neproměnili jsme několik brankových příležitostí, což Štíři bohužel potrestali dalšími dvěma góly. Přestože finálový zápas skončil s výsledným skóre 4:1 ve prospěch Štírů, odvedl náš tým skvělý týmový a férový výkon v každé minutě tohoto nejdůležitějšího zápasu sezóny.

Druhé místo není sice první, nicméně pro mě, jako vedoucí tohoto týmu, je náš tým vítězným. A to nejen za týmového ducha během sezóny a rozhodujících zápasů, ale hlavně proto, že všichni bojovali ze všech sil do poslední minuty. V rámci závěrečného večírku byl nejlepším obráncem této ligové sezóny vyhlášen náš hráč, Bohuslav Dvořák.

Mrázo, Rajčí, Uhliku, Fany, Janičko, Kosíku, Boďane, Romčo, Vláďo a Krauskí, díky Vám všem za letošní ligovou sezónu, která se ne vždy vyvíjela v náš prospěch. Co nevyšlo letošní rok, získat ten nejcennější kov, se nám může podařit příští rok. Budu se velice těšit, že toho společně dosáhneme.

Co nás čeká nyní?

A co teď čeká náš tým v nacházejících týdnech? Po zasloužené pauze proběhne do konce června několik tréninků, v první polovině července trochu polevíme, ale v té druhé se začněme připravovat na mezinárodní turnaj Prague Wheel Open, který proběhne již tradičně první srpnový víkend na hale VŠE Na Třebešíně.

A na úplný závěr bych chtěla poděkovat našim partnerům - především firmě ComAp, a.s., jejíž jméno hrdě neseme, MŠMT, NF Avast a partnerovi florbalového vybavení FATPIPE. Kvalitní zázemí je pro naši činnost základem a my ho máme díky Vám.