I. Ligové kolo paraflorbalu za námi

| Florbal |Dominika Horáková

Po letní pauze, které bylo proloženo naším třetím místem v mezinárodním turnaji Prague Wheel Open se o víkendu 17. – 18. 9. uskutečnilo I. Ligové kolo nové paraloflorbalové sezóny. Náš tým vstoupil od této sezóny s několika nováčky. Jednak se nám podařilo získat tři zcela nové hráče a poprvé v české historii paraflorbalu oblékl český dres i zahraniční hráč.

S touto sestavou jsme odehráli naše první 4 zápasy v sezóně. První zápas proti Tatranu byl zpočátku jako přes kopírák zápasu ve čtvrtfinále PWO, ale Tatran nakonec ukázal svoje odhodlání oplatit nám tuto prohru a nakonec vyhrál 0:5.

I přes tento první neúspěch jsme se nenechali odradit a hned v druhém sobotním zápase jsme si spravili chuť proti Paraflorbalu Ostrava, který dokázali porazit o 4 branky. Výsledkové skóre po konci zápasu bylo 7:3 v náš prospěch. Po třech gólech skórovali Štěpán Karásek a Vladimír Mařík a svůj první gól v našem dresu vstřelil náš holandský hráč Berri van Manen.

V neděli jsme měli za úkol odehrát další dva zápasy. Jednak s papírově slabším Meteorem z Mostu a vítězem předchozí paraflorbalové ligy proti budějovickým Štírům. Jednoduché zápasy prostě nejsou, a to je fakt, se kterým musí všechny týmy ligy počítat. Takto se i vyvíjel zápas proti Meteoru Most, jehož v brance chytá excelentní Peter Mesaroš. Přestože jsme neustále odstřelovali plzeňskou branku, Peter téměř všechny střely vychytal a v polovině třetí třetiny byl kvůli našim chybám nerozhodný stav. Nicméně naše odhodlání bylo silnější, a nakonec se nám podařilo urvat vítězství v poměru 4:2.

Zápas proti Štírům, nic jednoduchého už od prvních vteřin. Naše snaha nenechat si dát gól byla velká, ale opět se v první třetiny objevily chyby v naší obraně a Štíři rychle po sobě vstřelili 2 góly. Ale jak se říká, nic není ztraceno. Díky excelentnímu tlaku z naší strany se na konci první třetiny skóre obrátilo v náš prospěch. Následná druhá třetina byla zcela v naší režii a podařilo se nám odskočit na tříbrankové skóre. Nicméně Štíři ukázali svoji bojovnost a odhodlání a v průběhu třetí třetiny se jim podařilo smazat tříbrankový rozdíl. Naše snaha zvrátit zápas na naši stranu byla enormní, ale v základní hrací době už jsme nedokázali skórovat. Rozhodly tak až samotatné nájezdy, kde byli nakonec šťastnější Štíři.

Celkem si z prvního ligového kola „odvážíme“ celkem 7 bodů a na začátku listopadu odehrajeme další naše zápasy v Ostravě. Držte nám palce.