Florbalový víkend v Kadani

| Florbal |Štěpán Karásek

O víkendu proběhlo pro nás předposlední ligové kolo, při kterém jsme měli za úkol posbírat maximální počet bodů - devět. Získali jsme jich osm.

Čekala nás tři ligová setkání. Sobotní bitva "o Prahu" se setřešovickým Tatranem a první konfrontace s nováčky z Brna. V neděli pak souboj s Meteorem Plzeň.

Tatran Střešovice X SKV Praha ComAp Team 1:2

V prvním zápase se Střešovicemi jsme se herně hledali, a tak se první prosadil soupeř, v deváté minutě první třetiny potrestal naši nekázeň vedoucím gólem. Jako bychom právě to potřebovali a za necelých pět minut bylo srovnáno.

Pomalu se zlepšujíce bohužel už bez dalších gólů, při soupeřově maximálním vypětí, po základní hrací době, jsme zvítězili až v samostatných nájezdech.

Dvěma neomylnými pokusy a rozhodujícími úspěšnými zákroky našeho brankáře se k nájezdu ani nedostal náš třetí střelec.

Bulldogs Brno X SKV Praha ComAp Team 2:3

Celkem rozehraní jsme se vrhli do ligové premiéry s "buldoky". Naše v úvodu váhavá rozehrávka nabízela soupeři až příliš často možnosti skórovat. Soupeř nás v první třetině srazil gólem hned dvakrát. Druhou část jsme proložili lepším pohybem na hřišti, soustředěnou obranou a trpělivou snahou v kombinaci, za níž nás odměnila kontaktní branka takříkajíc do šatny, v našem případě do přestávky.

Srovnáno bylo do dvou minut ze třetí třetiny a úporná snaha týmu se patnáct sekund před závěrem základní hrací doby přetavila ve vítězný gól, který vstřelil David Drahonínský! Tento gól znamenal pětibodový sobotní zisk a tedy celkem spokojené spaní.

SKH METEOR Plzeň X SKV Praha ComAp Team  2:7

V neděli jsme se před polednem utkali se soupeřem, který po celý víkend nastupoval oslaben o jednoho hráče. Plzenští hráči, jako bychom byli ještě rozespalí, s námi drželi krok i ve 4 lidech v poli po celou první třetinu a udrželi bezbrankový stav.

Po taktické poradě s trenérem o přestávce jsme ale vzali zápas do svých rukou a ve druhé patnáctiminutovce jsme si vytvořili bezpečný náskok. Za stavu 5:1 jsme nastoupili k poslední části zápasu a bylo znát, že jsme mírně polevili z důrazu a někdy až příliš sebevědomou, chybnou rozehrávkou soupeři nabídli několik příležitostí, z nichž zaznamenal celkem dva čestné zásahy – konečné skóre utkání 7:2 ve prospěch ComAp Teamu.

Za výrazného přispění nováčků v týmu, kteří se více než jen začleňují, jsme si tedy za víkend připsali osm bodů a zajistili snad i divácky atraktivní podívanou.

Při pohledu na tabulku nezbývá než napnout síly a udržet si výsledkovou pohodu v posledních utkáních základní části a urvat body potřebné pro jistou účast v semifinále play off.