| Florbal |Bohuslav Hůlka

O víkendu proběhly jedny ze závěrečných soubojů ligového florbalového ročníku 2012 / 2013.

Náš tým po několika letech medailových úspěchů letos do playoff nepostoupil.

FBC ABAK Remedicum Ostrava : SKV Praha ComAp Team (3:1)

Klíčové sobotní utkání s loňskými mistry z Ostravy pro nás začalo příznivě. Téměř polovinu zápasu jsme dokázali udržet jednobrankové vedení. Bohužel se nám nepodařilo proměnit trestné střílení ani následnou přesilovku, a tak jsme do třetí třetiny nastupovali už s jednobodovou ztrátou. Tato třetina byla pro nás bohužel osudová. Inkasovali jsme třetí gól, následovala sada vyloučení, která vedla k tomu, že jsme hráli velkou část třetiny ve čtyřech nebo třech hráčích a šance na vyrovnání byly pohřbeny. Záměrně nehodnotím ani emoce ani výkony rozhodčích, každý sportovec si vybírá silnější i slabší chvilky, a to platí bez výjimky.

Bulldogs Brno : SKV Praha ComAp Team (0:3)

Nedělní vítězství proti ligovým nováčkům z Brna se nerodilo snadno. Na druhou stranu je třeba říci, že náš tým předvedl výbornou týmovou hru. Tato dobrá týmová souhra nám umožnila se pozitivně naladit před posledním  a pro nás naprosto klíčovým utkáním s Tatranem Střešovice.

SKV Praha ComAp Team : Tatran Střešovice (1:2)

V tomto zápase šlo pro nás o všechno. V případě vítězství tu zůstávala ješt celkem dobrá šance na postup do play off, v případě prohry se nyní jedná už jen o spekulativní rovinu.

Hra byla plná krásných sehrávek a akcí z naší strany, bohužel bez závěrečného třepotání míčku v bráně soupeře. Zatímco dva ojedinělé brejky Zdeňka Krupičky nás bohužel dostaly pod nepříjemný tlak 0:2.

Tatran předvedl velice dobrou taktickou přípravu - jeho styl hry sice nebyl příliš pohledný, zato účinný. Dva obránci těsně před bránou, útoky tří vracejících se útočníků a především série drobných faulů chytře skrytých tak, aby je rozhodčí neviděli nebo na hranici rozeznatelnosti. Jak rád bych napsal, že se nám podařilo se nad to povznést a zvítězit i navzdory tomu. Bohužel, život není pohádka a podařilo se nám pouze zdramatizovat na rozdíl jediného gólu.

Odehráli jsme důstojné zápasy a rozhodně se nemusíme za předvedené výkony stydět. Velké díky všem!