Florbalový tým SKV Praha druhý v České florbalové FORTUNA lize

| Florbal |Bohuslav Hůlka

Play off o víkendu 17. a 18. dubna bylo vyvrcholením florbalové FORTUNA ligy 2009-2010.

V sobotních zápasech jsme se utkali s týmem SK Meteor Plzeň. Tento někdejší ligový outsider posílený po rozpadu Tatranu Střešovice o reprezentačního brankáře Dominika a ostrostřelce Krupičku byl rozhodně nesnadým oříškem k rozlousknutí. A to i přesto, že oba zmiňovaní jsou poměrně častými hosty na našich trénincích.

První zápas se odehrával podle našich not a podařilo se nám s mírným náskokem dvou gólů vyhrát.

Napodruhé už se vítězství (a s ním vytoužený postup do finále) nerodilo zdaleka lehce. Brzy po zahájení jsme prohrávali 0:2 a museli jsme dotahovat. Podařilo se nám sice otočit, ale tentokrát to byl Meteor, který vyrovnal na 6:6. Závěr zápasu korunovaly naše dva góly a byli jsme ve finále. Nebývalá gólová nadílka byla o to překvapivější, že Karel Dominik byl o den později po právu vyhlášen nejlepším brankářem turnaje.

Postup do finále byl sám o sobě bylo naším úspěchem po předchozích čtvrtých místech předešlých let.  Dokonce jsme měli možnost postoupit dokonce na metu nejvyšší. Stačilo porazit tým KAMAT Janské Lázně, který v sobotu překvapivě  roznesl ostravský BiX.

První finálový zápas dirigovali jánskolázeňští. Bohužel jsme byli za tento zápas čtyřikrát vylučovaní, a tato oslabení nás pořádně vysílila - stejným dílem fyzicky jako psychicky. Výsledek 6:1 nevypadal příliš lichotivě.

O to lépe se nám zadařil nástup do druhého finálového zápasu. Během šesti minut jsme vedli 4:0, a pokud by se nám podařilo vedení ubránit, znamenalo by to třetí, rozhodující zápas. Bohužel, stačilo dalších 15 minut a bylo srovnáno. Ještě během druhé a třetí třetiny jsme se pokoušeli několikrát zabodovat, ale bohužel se nám nedařilo tak, jako soupeři. Drahonínský i Hašek byli vyloučeni za drobnější přestupky, zato šťouchanice v našem brankovišti skončila uznaným gólem, málem hned dvakrát. Výsledek 9:6 je opět ukázkou gólové smršti, jakou liga během roku nezažije.

Zúročili jsme tvrdou roční dřinu pěkným druhým místem  a gratulujeme týmu KAMAT Jánské Lázně k získání titulu.