Druhé ligové kolo za námi se ziskem devíti bodů

| Florbal |Dominika Horáková

O víkendu 20. – 21. 10. 2018 se ve Vyškově konalo druhé a pro náš tým poslední ligové kolo v rámci podzimní části aktuální sezóny florbalové extraligy vozíčkářů.

V rámci víkendu jsme odehráli celkem 4 zápasy, z nichž pouze jeden by se dal zařadit do kategorie „lehčích“. Smůla se nám i tentokrát lepila na paty a ani jeden z brankářů nebyl zdravotně v pořádku tak, aby mohl toto ligové kolo odchytat. Opět se tedy do brány postavil Tomáš Uhlík.

Hned v prvním zápase jsme narazili na FBC ABAK Ostrava, který je v této sezóně posílen o polské hráče. Již ve třetí minutě utkání otevřel skóre nenápadnou střelou Bohuslav Dvořák a náš tým vedl 1:0. Do konce první třetiny vyrovnal skóre z trestného střílení kapitán Ostravy Miroslav Večeřa. V druhé třetině vstřelil branku Vladimír Mařík a jednobrankové skóre jsme si udrželi až do konce utkání. Druhý sobotní zápas byl ve znamení velkého počtu šancí našeho týmu, které ale nebyly úspěšně proměněny. Jediným autorem gólu proti budějovickým Štírům byl Jan Mrázek, který svůj gól vstřelil ke konci třetí třetiny. Výsledné skóre však nakonec bylo 3:1 ve prospěch Štírů.

První zápas nedělního dne jsme odehráli proti brněnskému týmu, který na rozdíl od ostatních družstev neměl žádné hráče na střídání. To se taky odrazilo na výsledkovém skóre, které na konci zápasu ukázalo výhru 6:1 ve prospěch našeho týmu. Posledním zápasem ligového kola byl zápas proti Tatranu, se kterým jsme již hráli na našem ligovém kole na konci září. Opět i tento zápas měl strhující atmosféru od začátku do konce, kdy oba týmy měly mnoho příležitostí vstřelit gól. Jediným střelcem tohoto zápasu v počtu 3 gólů se stal Vladimír Mařík, který si tak spravil chuť po sobotním zápase, kdy se mu nedařilo „trefovat zařízení“ a náš tým zvítězil 3:0.

Náš tým se tak před zimní pauzou umístil s celkovým počtem 21 bodů ze dvou ligových kol na průběžném prvním místě. Do konce roku sice zbývají dvě ligová kola, kterých se však náš tým neúčastní, proto se teprve ukáže, na kterém místě tabulky přezimujeme.

Další účast našeho týmu v sezóně je naplánována na 2. – 3. března, kdy zajíždíme do Kadaně. Do té doby máme jedinečnou možnost (i díky podpoře našich partnerů - zmiňme alespoň MČ Praha 6 a ComAp a.s.) vypilovat naši taktiku a rádi mezi sebe přivítáme i nové zájemce o florbal.

Takže se nebojte a pojďte to zkusit. Těšíme se na vás.

Na závěr bychom rádi poděkovali našim podporovatelům, zejména firmě ComAp, a.s., MČ Praha 6 a MŠMT.