5. ligové kolo - Ostrava

| Florbal |Vladimír Mařík

O víkendu 14. – 15. března 2015 nás čekal jediný letošní „dlouhý“ výjezd – Ostrava. Šlo o páté ligové kolo, ve kterém jsme chtěli potvrdit příslušnost k ligové elitě.

ilustr. foto T. Devera, podzim 2014

V sobotu nás čekal snadnější tým Brna a poté do play-off směřující Kamat Janské lázně. V neděli pak polský Sosnowiec a domácí tým Abaku Ostrava. Vzhledem k předpokládaným sestavám soupeřů nás tedy čekal silnjší den až v neděli. Do Ostravy jsme odjížděli téměř v plné síle – chyběli jen dlouhodobě nemocný Jan Hašek a čerstvý otec František Synek – ještě jednou gratulujeme. Navrátilcem z podzimního hostování v Plzni byl i další člen základní sestavy – Štěpán Karásek. Proto jsme k víkendu vyhlíželi s pozitivním očekáváním. V sobotu jsme tedy mohli postavit celkem 8 hráčů v poli a vzadu stabilně s Honzou Krauskopfem.

1)      SKV Praha vs. Bulldogs Brno

Celé utkání jsme odehráli velmi dobře takticky – tedy zodpovědně odzadu s výraznými průniky i do uzavřené obrany soupeře. Nebyla to sice z pohledu vstřelených branek přestřelka, nicméně téměř ani vteřinu nebylo pochyb o odměně ve formě 3 bodů. K těmto jsme si nakonec došli po vítězství 6:2 zásluhou kvalitního výkonu všech našich opor a hattricku Štěpána Karáska.

2)      SKV Praha vs. Kamat Janské lázně

V odpoledním utkání jsme již ale potřebovali přesvědčit hlavně sami sebe, že máme na to hrát proti silnějším mužstvům, proto jsme do zápasu „vlétli“ o dost důrazněji. I proto jsme po první třetině vedli 3:0. A když začátkem druhé třetiny dovršil svůj hattrick Honza Rajznover, začínal výsledek nabírat velmi pozitivní směr. Ten se jen lehce dvakrát zatřepal po dvou brankách Petra Aliny z Kamatu. Více jsme ale soupeři nedovolili. Finální stav 5:2 byl pro nás důležitý hlavně z bodového hlediska.

3)      SKV Praha vs. Wheel Wolf Sosnowiec

Na první nedělní utkání nám připravil František Synek příjemné překvapení tím, že na poslední chvíli do Ostravy dorazil a podpořil náš tým v dalších bojích. Proti polskému týmu je zapotřebí hrát vždy velmi důsledně odzadu. To jsme bohužel nedokázali udržet při jedné z mála šancí soupeře hned v počátku otkání a museli dotahovat jednogólové manko. To se nám ale podařilo po pěkné střele Fandy Synka smazat přibližně v polovině prvního dějství. Stále jsme hráli výrazně z obrany a snažili se soupeře překvapit výpady vpřed. Taktika vycházela a soupeř výraznou šanci neměl. V druhé půli druhé třetiny jsme však již nedokázali odolat soupeři a dost nešikovně mu tak pomohli hned ke čtyřnásobnému posunu skóre. Do poslední třetiny jsme šli tedy s výraznou ztrátou, kterou jsme mohli proti silnému soupeři zlikvidovat jen posunem do útočné role. Hru jsme dosti otevřeli a riskovali tak výpady soupeře. Tyto však moc nepřicházely a my začali užívat míček na čepelích a snažili se o další branky. Ke vstřelení první nám pomohlo vyloučení soupeřova hráče a polovině třetího dějství jsme se opět prosadili. Když jsme pak hned po 20 sekundách přidali další branku a snížili na rozdíl dvou zásahů, začalo mít utkání opět náboj. Polský tým však hru dosti zatáhl a nám dělalo problém se za zahuštěné obrany dostat. Další branku jsme již bohužel nepřidali a po jednom z protiútoků ještě jednou inkasovali. Konečné skóre 3:6 jsme již nijak nezvrátili.

4)      SKV Praha vs. ABAK Ostrava

Do utkání jsme vstoupili velmi slušně, soupeře k ničemu vážnému nepustili a kolem 7 minuty dokonce třikrát udeřili. Vypadalo to na další „pohodové“ utkání. To bychom však nesměli být my, abychom si to opět nezkomplikovali. Sice jsme ještě před první přestávkou navýšili náskok na 4 branky, nicméně od druhé třetiny jako bychom se více soustředili na „nově“ nastoupivší posilu soupeřova týmu – Matěje Smetáka. Ten výrazně posílil útočné choutky Ostravy a společně s Mírou Večeřou provětrávali naší obranu tentokrát již dost vážně. A protože to byla dost výrazná změna oproti prvnímu dějství, než jsme dokázali zareagovat a více se zaměřit na obrannou fázi, podařilo se soupeři dát první branku a za pár minut později i druhou z trestného střílení. Od této chvíle jsme se ale již opět zkonsolidovali a hráli i nadále útočný florbal, ale již s patřičně zajištěnou obranou. Třetí třetina se vedla spíše v bojovném duchu, přetahováním o míček a střed hřiště. Snad také proto celkem rychle utekla a my korigovali jen jednou skóre na konečných 5:2.