4. ligové kolo v Litvínově

| Florbal |Dominik Drahonínský

Po zaváhání stále držíme druhou příčku v lize.

Hráči SKV Praha ComAp Teamu si dali dostaveníčko v Litvínově. Přes zimní přestávku se nalodila nová posila našeho týmu. Touto posilou pro závěrečné boje o playoff je Jakub Koucký, dlouholetý hráč Tatranu Střešovice a také jeden z prvních florbalistů u nás. Jeho hlavní předností jsou rychlost a hbitost, která nám zejména ve středu hřiště chyběla.

V sobotu jsme nastoupili k prvnímu zápasu proti domácím Bassetům z Mostu. Zápas se odvíjel dle nastolené taktiky, která nám vycházela již od prvních minut zápasu. Vyhráli jsme 5:1 a o všechny branky se postarali bratři Drahonínští,  David vstřelil první dvě branky a o zbytek se postral jeho bratr Dominik.

V malé euforii, jak nám krásně zápas vyšel, jsme s jasným cílem a stejnou taktikou nastoupili na Plzeň. Tento zápas se dá shrnout jedním slovem. MARNOST. Naše marnost vstřelit gól byla neskutečná. Plzenští měli tři šance, vstřelili tři gól. My měli milión šancí, ale nevstřelili ani jeden. Prohráli jsme 0:3 a kroužili hlavami, jak se to mohlo stát.

V neděli jsme nastoupili proti relativně lehčímu soupeři, avšak opak byl pravdou. Kamat Team nám opět ukázal naši marnost vstřelit gól a rázem jsme prohrávali 1:3. Kamatský gólman nás přiváděl na pokraj zoufalství, kdy dvakrát zneškodnil přesně umístěnou střelu. Tento zápas se nám však podařilo srovnat a přivézt do prodloužení. Náš nejlepší střelec David Drahonínský zařídil zlatým gólem výhru!

K poslednímu zápasu 4. kola VFFL jsme se střetli s doposud neporaženou Ostravou. Zápas se samozřejmě odvíjel dle jejich taktovky a my zodpovědně bránili. V polovině první třetiny se ujali Ostravští vedení 1:0 po Šípově přesné střele do Mrázkova levého horního rohu branky. My měli slibné šance, avšak ne vždy dotažené do konce. Na 2:0 zvyšoval Sýkora po proměněném nájezdu. Nakonec zápas skončil 5:1 ve prospěch Ostravského týmu. Za ComAp Team snižovala naše posila Koucký.

Zápas nám ukázal, kde musíme ještě pilovat a zlepšovat naši hru, ale také ukázal, že když neuděláme žádnou chybu, tak každý soupeř je hratelný.

4. ligové kolo jsme zakončili na 3. místě a odnesli si do konečné tabulky VFFL 6 bodů, kde držíme druhé místo o 9 b. před Plzní. Stejný náskok má i první Ostrava před námi.

Další ligové kolo se odehraje v Ostravě. Rozhodně se bude bojovat a my nikomu body levně nedáme!