4. ligové kolo České Budějovice

| Florbal |Dominika Horáková

Počátkem prosince bylo, stejně jako rok předtím, naplánováno 4. ligové kolo Paraflorbalové ligy. A stejně jako v roce 2018 se odehrálo v Českých Budějovicích. Pro náš celek to bylo jedno malé „poprvé“, protože ligové kolo v Budějovicích jsme zatím nehráli. A ačkoli halu poměrně dobře známe z předchozích ply off, případná atmosféra běžného kola byla pro nás zatím neznámou. Do Českých Budějovice jsme odjeli ve standardní sestavě 7+1, tedy bez hráčů dlouhodobě mimo sestavu Michala Kosíka a Tomáše Uhlíka, ale nově též bez naší stálice na postu vedoucí týmu – Dominiky Horákové. Ta si tou dobou již totiž mohla případně plnit své krásné povinnost spojené s porodem.

Celkem nás v Budějovicích čekala 4 utkání, a to víceméně ani jedno, u kterého by se dalo říci slovo „lehčí“. V sobotu nám totiž los za soupeře přisoudil ABAK Ostrava a odpoledne i našeho pražského rivala Tatran Střešovice. V neděli potom domácí výběr Štírů a poté vždy nevyzpytatelný tým Vikings Most.

Utkání proti Ostravě jsme víceméně po celou dobu drželi ve své režii a odměnou nám byli postupně padající branky v soupeřově síti. V prvním dějství se trefil Jan Mrázek umístěnou střelou po zemi k tyčce. A když jsme hned z počátku druhé třetiny vstřelili brankou druhou, utkání se z našeho pohledu uklidnilo a začali jsme více v klidu hrát svůj hru. Tu branku vstřelil František Synek, který potom ještě v polovině druhé třetiny navýšil na 3:0.  Ke konci zápasu jsme se asi již viděli všichni v šatně a polevili koncentraci. Soupeř využil a upravil na konečných 3:1 z našeho pohledu.

Druhé utkání proti Tatranu se odehrávalo v podobném režimu. Soupeř totiž nebyl v plné sestavě, a proto bylo otázkou na nás, zda toho dokážeme v klidu využít, či nabídneme Tatranu možnost se psychicky semknout a podusit nás. Důležitou branku pro uklidnění jsme však vstřelili jako první my v polovině první třetiny. Poté jsme přežili 2 minuty ve čtyřech a mohli opět myslet na hru dopředu. Druhá třetina nám potom vyšla náramně a my postupně po brankách Honzy Rajznovera, Honzy Mrázka a Fandy Synka šli do vedení již 4:0. Teprve poté se osmělil ke skŕování i soupeř a před posledním dějstvím stáhl na 4:1 pro náš tým. Poslední třetinu jsme již víceméně kontrolovali a po jedné vstřelené brance nakonec brali proti Tatranu všechny 3 body po vítězství 5:1.

Na neděli jsme měli naordinováno důležité utkání o špičku ligové tabulky proti domácím Štírům. Zápas byl z obou stran plný nervozity, která byla navíc umocněna předchozími výměnami dvou důležitých hráčů na obou stranách – Jiří Němec z ČB k nám a čerstvě Bohouš Dvořák od nás do ČB. Zápas jako břitva a hodně bojovný. Nutno přiznat, že více ze hry mě v počátku náš soupeř a šel tak zaslouženě v polovině první třetiny do vedení. Těsně před koncem prvního dějství se nám ale podařilo po trochu šťastné střele Jana  Rajznovera srovnat a utkání se tak mohlo začít od počátku. Celá druhá třetina se převalovala ze strany na stranu, ale opravdu výrazné brankové příležitosti nepřicházely ani na jedné straně. Proto nakonec byla škoda, že jsme inkasovali z jedné z posledních akcí třetiny. Třetí dějství se neslo v našem postupně navyšovaném tlaku a snahy o srovnání. Ale stále se nám to nedařilo. „Podpořit“ naši snahu se pokusil svým vyloučením Zbyněk Sýkora z ČB, ale ani tato nabídnutá výhoda nám nakonec k vyrovnání nepomohla. Utkání jsme nakonec prohráli 1:2.

Spravit chuť jsme si chtěli proti Vikings Most. Ale věděli jsme, že půjde o těžké utkání, kdy většinou útočíme do plných a soupeř čeká na možnost brejků. A předpoklad se naplnil. Podařilo se nám ale v počátku utkání vstřelit důležité branky, odskočit do vedení 2:0 a uklidnit se tak. Po brance soupeře jsme se sice na chvilku stáhli a vytratila se naše bojovnost, ale v druhé třetině jsme to pak byli opět my, kdo určoval ráz zápasu. Přicházeli i branky a konečný výsledek zápasu 5:1 pro náš tým byl tak krásnou tečkou za jinak celkem vydařený výjezd na jih Čech.

Nutno poděkovat všem zúčastněným hráčům – Jirka Němec, Jan Mrázek, Kateřina Braunová, Jan Rajznover, Jana Pitelková, František Synek, Štěpán Karásek a Vladimír Mařík, za předvedené výkony a přístup. Další ligové povinnosti nás čekají až koncem ledna v Praze, kdy pořádá ligové kolo pražský Tatran.

Na závěr bychom rádi poděkovali našim podporovatelům, zejména firmě ComAp a.s., MČ Praha 6, MHMP a MŠMT.