Taneční soustředění Alfrédov

| Tanec | Martina Henrichová

Letní soustředění tanečního oddílu se letos konalo od 15. do 17. 6. ve zcela novém prostředí golf a wellnes resortu Alfrédov nedaleko Stříbra.

Historie a současnost Alfrédova

Historie objektu Alfrédov, který kdysi patřil pod nedaleký Kladrubský klášter, sahá až do 12. století. V 15. století zde klášter nechal postavit hospodářský dvůr, v němž byl v 18. století postaven zámeček. V roce 1825 odkoupil tento majetek kníže Alfréd I. Windischgrätz a přejmenoval vesničku Všetice na Alfrédov. V roce 1994 tento předchozím režimem zdevastovaný majetek odkoupil současný majitel resortu Vladislav Karlík a zrekonstruoval ho do nynější podoby. Postupně zde vybudoval zemědělské pozemky, rozsáhlé golfové hřiště, hotelový komplex a restauraci se specialitami z místních zdrojů. V hospodářském dvoře z 15. století se nyní nachází Wellness Hotel Alfrédov a zcela zrekonstruovaný zámeček se zámeckou zahradou.

Jak to probíhalo

Soustředění se zúčastnily čtyři hendikepované tanečnice společně s asistenty a tanečními instruktory oddílu. Ubytovaní jsme byli v prostorných bezbariérových apartmánech a k dispozici jsme měli obrovský taneční sál – vše s přímým výhledem do malebné krajiny. 

Na programu bylo několik tréninků denně, pracovali jsme na nové choreografii na nadcházející taneční sezónu, ale trénovali jsme rovněž na vystoupení, které nás čeká již tuto neděli v plzeňském Divadle J. K. Tyla. Kromě Martiny vedly lekce také některé z dalších tanečnic oddílu a součástí programu byla rovněž lekce bodydrummingu s Kačkou nebo venkovní trénink workoutu s Viky. Ve volném čase mohli účastníci využít wellness služeb hotelu, zacvičit si ve fitness nebo obdivovat místní krajinu s jezírky, golfovými hřišti nebo třeba oboru s daňky. Vozíčkáři mohli rovněž využít služeb našich asistentek – studentek fyzioterapie.

Víkend plný tance jsme si všichni moc užili, udělali jsme hodně práce a vyzkoušeli jsme si nové taneční styly. Přálo nám i počasí, a tak jsme si mohli naplno vychutnat krásy zdejší přírody.

Poděkování

Děkuji všem zúčastněným za plné taneční nasazení, lektorkám Kačce a Viky za skvělé workshopy a zpestření našich tréninků a asistentkám, které po celou dobu ochotně pomáhaly našim vozíčkářkám. Poslední dík patří resortu Alfrédov, který nám poskytl krásné a pohodlné zázemí, a jeho milému personálu.