Letní soustředění tanečního oddílu

| Tanec | Martina Henrichová

Již třetí ročník letního soustředění tanečního oddílu SKV Praha se letos konal od 7. do 9. července v Jesenici u Rakovníka v areálu hotelu Jesenice. Hotel leží v krásném prostředí nedaleko Velkého rybníka, poskytuje příjemné zázemí v nově rekonstruovaných pokojích, prostorný taneční sál a útulnou restauraci.

Celou akci finančně podpořila Nadace ČEZ. Zaměstnanecký grant nám pomohla získat Hanka Drahozalová, která se snaží pomáhat na našich workshopech.

Soustředění se účastnily čtyři hendikepované tanečnice, jejich tři asistentky a tři nehendikepované tanečnice. Na programu bylo několik tréninků denně, během nichž tanečnice pracovaly na společných choreografiích, učily se různým tanečním stylům (moderní tanec, locking, waacking), sólovému tanci i tanci v páru. Zajímavým zpestřením byl workshop contemporary dance tanečnice a choreografky Veroniky Pavlovičové. Kromě taneční náplně se mohli účastníci soustředění věnovat různým venkovním aktivitám, zaplavat si v bazénu či využít wellness služby hotelu.

Za finanční podporu děkujeme Nadaci ČEZ a za vypracování žádosti Hance Drahozalové. Dále děkujeme šikovným asistentkám, které po celou dobu pomáhaly našim vozíčkářkám, a Veronice, která nám pomohla rozšířit taneční obzory. Poslední dík patří hotelu Jesenice, který nám poskytl výborné zázemí, a jeho milému a ochotnému personálu.