V Ostravě se nejlépe dařilo Pavlovi

| Stolní tenis | Pavel Fiala, foto: B. Hůlka

V sobotu 7. října se konal v Ostravě turnaj ve stolním tenise vozíčkářů v rámci českého poháru. Celkem přijelo 38 hráčů z celé ČR. /A – 14, B – 16, C – 8/.

A

Za pražský SKV ve třídě A nastoupili Pavel, Honza a Milan. Pavel Fiala měl štěstí na los a také štěstí při postupu do první šestky (postoupil na lepší poměr setů), když porazil V. Holíka 3 : 0. Ve druhém kole už nepřevedl nic zázračného, a skončil tak na 6. místě. Přesto je to jeho letošní maximum. Honza Mrázek převedl dobrý výkon. V úvodu nestačil na B. Trávníčka a J. Suchánka, ale pak už vše vyhrál a obsadil 7. místo. Milan Krejčí měl těžkou skupinu a ani potom se mu příliš nevedlo. Nehrál špatně, ale na soupeře tentokrát potřeboval víc. Obsadil až 14. místo.

Třídu vyhrál J. Žák (Brno), druhý skončil J. Suchánek (Liberec) a třetí byl B. Trávníček (Brno).

B

Ve třídě B bojovali také tři našich borci. Výborně si vedl Bohuslav Hůlka, který opět porazil I. Kebíska a také S. Habětínkovou, kaňkou byla porážka od R. Skyby, ale to napravil výhrou nad oddílovým kolegou Alešem. Ve značné konkurenci své třídy obstál a obsadil 6. místo. Aleš Zelený se v základní skupině opět potkal s P. Cahou a tentokrát prohrál 1 : 3, přesto postoupil mezi prvních osm. V dalším průběhu porazil už pouze I. Kebíska, ale i tak skončil až za ním na 8. místě. Michal Vondráček se do osmičky z těžké skupiny nedostal kvůli horšímu poměru setů. V dalších kolech porazil B. Mentznerovou, S. Navrátila a S. Habětínkovou což ho zařadilo na 10. místo.

Tuto třídu vyhrál F. Nacházel (Jilemnice), druhý byl J. Pleva (Ostrava), a třetí P. Caha (Pardubice).

Do třídy C nepřijel za SKV žádný hráč. Nejspíše je odradila vzdálenost, a Pavla Urbana také asi vědomí, že má již téměř jistý postup do B třídy. V Ostravě se v této třídě hrálo systémem každý s každým, což je nejspravedlivější systém, který je ovšem možný pouze pokud je menší počet závodníků.

První místo obsadil A. Kožuch (Ostrava), druhé místo A. Adámek (Ostrava) a třetí místo vybojovala M. Valachová (Lhůta).

Všichni naši hráči jeli do Ostravy už v pátek, takže byl čas i na večerní posezení v hospůdce, kde se rozebírala nejenom taktika na příští den, ale mnoho osobních humorných příběhů a došlo i na předávání zkušeností v mnoha lidských činnostech.

Kompletní výsledky budou zveřejněny na stránkách ASTV.