Teplá Plzeň nejvíc chutnala Alešovi

| Stolní tenis | Pavel Fiala, foto: B. Hůlka, V. Růžičková

V sobotu 26. srpna se konal v Plzni turnaj ve stolním tenise vozíčkářů v rámci českého poháru. Celkem přijelo 44 hráčů z celé ČR. /A – 18, B – 17, C – 9/

Áčko

Za pražský SKV ve třídě A nastoupili všichni tři naši zástupci v této třídě. Honza Mrázek nezvládl úvod turnaje, po obědě se sice vzpamatoval, ale stačilo to jenom na 9. místo. V základní skupině měl Pavel Fiala na dosah postup do horní části tabulky, avšak utkání s J. Suchardou v koncovce pátého setu ztratil a v další části turnaje ho vzhledem k vysokým teplotám již opouštěly síly, takže obsadil až 15. místo. Milan Krejčí nebude na tento turnaj asi vzpomínat příliš rád. V rozhodujících zápasech nezvládl koncovky a stejně jako Pavla ho trápilo teplo, a tak dopadl až na 18. místo. Třídu vyhrál R. Tauš (Liberec), druhý byl J. Žák (Brno) a třetí místo obsadil P. Svatoš (Lhůta).

Béčko

Ve třídě B bojovali čtyři našich borci. Skvěle si vedl Aleš Zelený, který předváděl svou útočnou hru a chytrou mezihru. V této třídě nechyběl ze špičky nikdo, a tak je Alešovo 2. místo výborným výsledkem. Stefan Danko klasicky střídá lepší a horší výkon na jednom turnaji klidně i několikrát, takže 8. místo ve středu startovního pole odpovídá i celkovému umístění Stefana v celém českém poháru. To Michal Vondráček  zaznamenal v Plzni zatím letošní nejhorší umístění na 14. místě. Prázdninový tréninkový výpadek byl na jeho hře citelně poznat a podlehl i slabším soupeřům bez většího odporu. Bohuslav Hůlka vstoupil do turnaje naděnými výsledky, po dvou vyhraných zápasech se ale něco událo. Najednou nic nešlo a hodiny strávené tréninkem se asi v plzeňské vedru vypařily, a tak bylo 16. místo pro Bohouše zklamáním.

Tuto třídu vyhrál F. Nacházel (Jilemnice) a třetí příčku obsadil P. Caha (Pardubice).

Céčko

Do třídy C přijel za SKV pouze Pavel Urban. Protože Pavel netrénuje a zdravotně stále není zcela stoprocentní, bylo 3. místo slušným výkonem, i když má Pavel určitě na víc.

První místo obsadil A. Kožuch (Ostrava) a stříbro vybojovala právě M. Valachová (Lhůta).

Horký letní den v Plzni mohly ti kteří chtěly zakončit posezením a koncertem skupiny Savana v Hospodě po Maršálem.

Kompletní výsledky budou zveřejněny na stránkách ASTV.