Prosincová utkání PRSTu 2016/2017

| Stolní tenis | Jan Mrázek

Sezóna Pražského rekreačního stolního tenisu (PRST), v rámci kterého hrají naši hráči proti „choďákům“, pokračovala i v adventním čase. Do nového roku a do druhé poloviny soutěže bude náš tým vstupovat ve skvělém postavení v tabulce. Jak probíhala poslední tři kola a jaké konečné místo v roce 2016 náš tým obsadil?

10. kolo

Přímý souboj o druhé místo v tabulce sliboval náš zápas 10. kola proti družstvu Slivenec „B“. Soupeř loni sestoupil z druhé třídy a my věděli, že nás čeká těžký úkol, což se v průběhu utkání potvrdilo.

Po prvních čtyřech zápasech bylo skóre nerozhodné 2:2 na zápasy, když vyhráli Pavel a Honza. V druhé várce zápasů bodíky přidal Milan a opět Pavel. Honza svou liknavostí a ztrátou koncentrace nedokázal zvítězit proti výrazně slabšímu soupeři a zbytečně zkomplikoval našemu týmu cestu k vítězství. Bohouš bojoval, ale k bodíkům to nevedlo. Po dvouhrách byl tak stav vyrovnaný 4:4 a čekala nás bitva ve čtyřhrách.

Naše tradiční složení dvojic pro čtyřhru, Mrázek/Fiala a Krejčí/Kábrt, jsme opět změnili, v touze uhrát oba zápasy a celkově zvítězit. Obě čtyřhry byly velice vyrovnané a končily až v pátém setu. I díky pověstné kapce štěstí tak Honza s Bohoušem i Pavel s Milanem vyhráli své zápasy v koncovce pátých setů těsným poměrem, a celkově zvítězili v poměru 6:4. Toto vítězství znamená, že jsme vystřídali na druhé příčce v celkové tabulce právě našeho soupeře.

11. kolo

Naším dalším soupeřem z 11. kola byli hráči Depa kolejových vozidel (DKV „C“). Nevyzpytatelný soupeř, který má asi 15 hráčů na soupisce a nikdo nikdy neví, v jak silné sestavě se k zápasu dostaví.

Po prvních čtyřech zápasech bylo skóre 3:1 na zápasy v náš prospěch, když vyhráli Pavel, Milan a Honza. V druhé várce zápasů bodíky přidal opět Milan a Honza. Za stavu 5:2 Bohouš bojoval o celkové vítězství a klid do závěrečných čtyřher. Díky zlepšenému výkonu se zadařilo a my již po dvouhrách věděli, že vítězství v zápase nám neunikne.

Poslední čtyřhry se tak staly pouhou formalitou o celkové skóre zápasu. Opět jsme vyzkoušeli složení Fiala/Krejčí a Mrázek/Kábrt. V obou čtyřhrách jsme dokázali zvítězit v poměru 3:1 na sety a celkově 8:2 na zápasy.

Odložené 9. kolo

Jako poslední zápas poloviny soutěže PRST a roku 2016, jsme odehráli odložené utkání 9. kola proti týmu Šrobárka „A“. Zápas byl přímý souboj o druhé místo v tabulce a jeho vyrovnanost tomu odpovídala.

Po prvních čtyřech zápasech bylo skóre vyrovnané 2:2 na zápasy, když vyhráli Milan a Honza. V druhé várce zápasů bodíky přidal Pavel a opět Honza. Bohoušek bojoval, leč na bodíky to nestačilo. Před závěrečnými čtyřhrami bylo tedy skóre vyrovnané 4:4 na zápasy.

Opět jsme vyzkoušeli složení Fiala/Krejčí a Mrázek/Kábrt. Pavel s Milanem hráli proti silnější z dvojic soupeře a bohužel jejich kvalita byla nad síly našich hráčů. Honza s Bohoušem tedy bojovali o cennou remízu. V zápase plném zvratů se nakonec usmálo štěstí na naši dvojici.

Výsledkem tohoto utkání byla remíza (5:5), která nám zajistila konečné 2. místo v celkové tabulce po první polovině soutěže. V jarních kolech se tedy můžeme těšit na souboje o postup do vyšší třídy.

Za oddíl stolního tenisu Vám přejeme krásné vánoce, bohatého ježíška, pevné zdraví a hodně sportovních úspěchů v novém roce.