Pohárové zúčtování v Brně

| Stolní tenis | Pavel Fiala, foto: V. Růžičková

V sobotu 4. listopadu se konal v Brně poslední letošní turnaj ve stolním tenise vozíčkářů v rámci českého poháru. Celkem přijelo 46 hráčů z celé ČR a také dva hráči ze Slovenska. /A – 14, B – 18, C – 16/

Z Prahy přijeli do A třídy opět pouze Pavel Fiala a Milan Krejčí. Jelikož byli oba pevně usazení ve středu tabulky a své umístění mohli upravit pouze kosmeticky, slabší motivovanost, se kterou se postavili svým soupeřům, ovlivnila jejich výkon. Oba zvítězili pouze v jednom utkání, což Pavlovi stačilo na 9. místo a Milanovi až na 14. místo.

Třídu vyhrál J. Žák (Brno), druhý byl M. Stefanu (Nové Město) a třetí příčku vybojoval J. Suchánek (Liberec).

Do B třídy zasáhli čtyři pražští hráči. Nejlépe z nich tentokrát dopadl Michal Vondráček, který v základní skupině dokázal porazit 3 : 0 Patrika Cahu a přestože prohrál s Alešem Zeleným, nakonec skončil daleko před ním na 5. místě. Dalším z našich byl na 7. místě Bohouš Hůlka, kterému se povedl pěkný (s velkým štěstím) kousek, když porazil Ivo Melkuse v pátém setu 14 : 12. Alešovi Zelenému se stal osudovým soupeřem M. Kamien, jeden ze Slováků, přes kterého nepostoupil ze základní skupiny do první osmičky, navíc zmatky s počtem postupujících zapříčinily jeho oprávněnou rozladěnost, která se ovšem podepsala na jeho dalších výkonech i konečném 12. místě. Stefan Danko ani v Brně nenašel zbraně na své soupeře v základní skupině, v jeho hře bylo příliš chyb i proti relativně snadnějším soupeřům, a konečné 15. místo tak odpovídá jeho výkonu.

Vítězství v B třídě opět vybojoval F. Nacházel (Jilemnice), druhý skončil L. Vintrlík (Brno) a třetí příčku si zajistil I. Melkus (Brno).

 

Ve třídě C nenastoupili žádní naši hráči. Nepřijel ani Pavel Urban, který tak nechal rozhodnout o celkovém umístění v ČP na jiných. Nebývale početné pole startujících ovládl i Brně A. Kožuch (Ostrava), důležité druhé místo vybojoval M. Řezníček (Ostrava) a třetí skončila M. Valachová (Lhůta).

Závěrečný turnaj letošního ročníku ČP mnohé rozhodl či potvrdil. Celkovým vítězem se pro tuto sezónu stal Jirka Žák z brněnského klubu, který obdržel putovní pohár vítězů.

Po skončení turnaje také tradičně každý rok probíhá schůze STK, kde se hodnotí právě uplynulá sezóna, plánuje se ta příští, projednávají se stížnosti, debatuje se o systému a pravidlech, potvrzují se postupy či sestupy pro jednotlivé třídy a plánuje kalendář turnajů na další sezónu.

Všechny tyto informace budou zveřejněny na stránkách ASTV v zápisu ze schůze STK.

PS: Mé hodnocení pražského oddílu za uplynulou sezónu přijde v některém dalším článku.