Mrázek vybojoval v Chebu medaili

| Stolní tenis | Pavel Fiala, foto: P. Trávníček

V sobotu 23. června se konal jubilejní 20. ročník chebského turnaje ve stolním tenise vozíčkářů v rámci českého poháru. Celkem přijelo 45 hráčů z celé ČR a také tradičně 9 hráčů z Německa. /A – 17, B – 14, C – 14/

Třída A

Za pražský SKV ve třídě A nastoupili tři hráči. Velmi dobře si vedl Honza Mrázek, který hned v úvodu porazil Jirku Žáka, poté si poradil s Karlem Zmrzlým a Jirkou Suchánkem. Velmi napínavé utkání sehrál s Borisem Trávníčkem, kterému podlehl po vyrovnaném souboji a stejně vyrovnaný zápas, se stejným koncem, odehrál také s Jardou Hadravou. Třetí místo v turnaji tak potvrdilo i třetí umístění v Českém poháru a výbornou letošní Honzovu formu.

Pavel Fiala po porážkách v základní skupině porazil ve druhém kole Jirku Gronycha a Tomáše Haranta což mu umožnilo ve finálovém kole bojovat o devátou pozici. Milan mu sice daroval vítězství, avšak s Jirkou Suchardou prohrál a nakonec tedy skončil desátý. Milan Krejčí postupoval podobně jako Pavel a v boji o jedenáctou příčku prohrál s J. Gronychem, obsadil tedy až 12. místo. Celkově si tedy naši borci vedli dosti dobře a předváděli dobrou práci.

Třídu vyhrál B. Trávníček (Brno) a druhé místo obsadil J. Hadrava (TJ Sokol Lhůta).

Třída B 

Ve třídě B jsme tentokrát bohužel neměli zastoupení, i když do Chebu dorazil B. Hůlka, který musel ale ještě před zahájením odjet domů, protože se u něj objevily vážné zdravotní komplikace.

Tuto třídu vyhrál stejně jako v loňském roce H. Hohner (Německo), druhé místo obsadil domácí M. Kalousek (SKVZR Cheb) a třetí příčku obsadil V. Procházka (SK Moravia Brno).

Třída C 

Do třídy C přijel pouze Pavel Urban, na kterém byl znát zdravotní výpadek, který ho vyřadil na řadu měsíců ze hry. Pro Pavla to byl letos první turnaj. Střídavě se mu dařilo a zase nedařilo, což v konečném pořadí stačilo na šesté místo.

V této třídě první příčku obsadila B. Mentznerová, druhou J. Antonín a třetí T. Zajpt všichni z SKV Ostrava.

Čtyřhry

V Chebu se také, jako doplňková disciplína, hrají čtyřhry kde naše dvojice /Mrázek – Krejčí/ podlehla až v boji o třetí příčku hráčům z Chebu /Harant – Sucharda/ a skončila čtvrtá. První místo vybojovala dvojice Žák – Nacházel před dvojicí Hadrava – Suchánek.

 

Letošní jubilejní ročník provázelo nezvykle chladné počasí, což ovšem většina hráčů uvítala. Po vyhlášení výsledků se tradičně grilovalo a veselilo.