Milan bronzový na MČR

| Stolní tenis | Pavel Fiala

Ve dnech 24. – 27. května proběhlo v Ostravě mistrovství ČR ve stolním tenise vozíčkářů. Na turnaj se nominovalo celkem 20 hráčů. /para – 13, kvadru – 5, ženy – 2/

 

Z pražského SKV jsme do Ostravy jeli ve složení: Jan Mrázek (para), Milan Krejčí (kvadru) a Pavel Fiala (kvadru). Jako asistent nás ještě doplnila Romana Krejčí. Soutěže probíhaly v pátek a sobotu po celý den. Hrálo se šest soutěží a v pěti nastoupili naši borci. 

Dvoučlenná družstva

Začínalo se soutěží dvoučlenných družstev, kde Milan s Pavlem v prvním kole narazili na dvojici Svatoš – Hadrava, která byla nad jejich síly. Honza hrál ve dvojici s Vráťou Holíkem. V prvním kole vyřadili dvojici Zajpt – Zmrzlý až po boji 3 : 2 na zápasy. Ve druhém kole však podlehli brněnské dvojici Žák – Trávníček 1 : 3. Vítězství v této kategorii obhájili z loňského roku René Tauš a Jirka Suchánek z Liberce.

Soutěže jednotlivců

V kategorii muži para se Honzovi opravdu dařilo, z dvanácti utkání prohrál pouze čtyři. Dva zápasy (s Trávníčkem a Zmrzlým) ztratil až v koncovkách pátých setů, kdy se štěstíčko přiklonilo k soupeřům. Medaile byla opravdu hodně blízko, nakonec obsadil Honza 5. místo a to je také úspěch, Honza byl spokojen.

Hlavní soutěží pro Milana a Pavla byla soutěž jednotlivců kvadru. Pavel předvedl letos slabší výkon než v minulém roce a skončil bramborový. Milan si z Ostravy odvezl bronzovou medaili, tu si vlastně zajistil hned prvním zápasem s oddílovým kolegou, který zaslouženě dotáhl do vítězného konce v poměru 3 :2. Druhou příčku obsadil Martin Zvolánek a zlato obhájil Jirka Suchánek.

Sobotu zahájila soutěž čtyřher. Tady naše dvojice /Krejčí – Fiala/ bohužel nenašla recept na hratelné soupeře /Gronych – Sucharda/, zejména Pavel kazil až příliš mnoho míčů, a tak ani Milanova snaha nestačila. To znamenalo konec hned v prvním kole, kde skončil i Honza s Vráťou, kteří měli ale těžký los v podobě soupeřů /Svatoš – Hadrava/. Vítězství ve čtyřhrách vyhráli také borci z Liberce /Tauš – Suchánek/.

Dvouhry open

Poslední soutěží, do které naši hráči zasáhli, byla soutěž dvouher open. Tady všichni skončili v prvním kole. Honza podlehl vítečně hrajícímu Borisovi Trávníčkovi, který nakonec tuto soutěž vyhrál, Pavel podlehl Jirkovi Žákovi jasně 0 : 3, jediný Milan srdnatě vzdoroval Jirkovi Suchardovi a po skvělém výkonu prohrál až v koncovce pátého setu.

Soutěží, kde se bojovalo o titul mistr republiky, byla také soutěž žen. Toto ocenění si z Ostravy letos odvezla Beáta Mentznerová.

V sobotní podvečer proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií. Pak už se mohli všichni dobře najíst a veselit v zahradní restauraci podle libosti. Někteří odjížděli již večer a jiní se zdrželi až do neděle. Celý turnaj provázelo možná až příliš krásné a teplé počasí. Ovšem velká pochvala patří ostravským organizátorům letošního Mistrovství republiky.