MČR družstev Jilemnice 2018

| Stolní tenis | Pavel Fiala

Ve dnech 29. – 30. 6. proběhlo v Jilemnici mistrovství ČR družstev ve stolním tenise vozíčkářů. Turnaje se účastnilo 6 tří až čtyřčlenných družstev z celé ČR.

 

 

 

Z pražského SKV jsme do Jilemnice vyrazili ve stejném složení jako v loňském roce: Milan Krejčí (kvadru), Pavel Fiala (kvadru) a Jan Mrázek (para). Jelikož bylo letos pouze šest týmů, tak se hrálo každý s každým do šestého vítězného bodu nebo do remízy kde se vítěz určoval podle setů a míčů.

Hned v prvním kole jsme hráli s družstvem Pardubic (Suchánek, Holík, Habětínková). Podle předpokladů mělo jít o vyrovnanou partii, Honza však nepochopitelně podlehl Vráťovi Holíkovi, a tak byla na světě remíza 5 : 5, kde rozhodly až vítězné míčky. Nakonec tedy z deseti utkání, což je asi 500 míčků, naši podlehli o pouhých 13 balónů. Ve druhém kole jsme snadno podlehli družstvu z Jilemnice (Nacházel, Mihálik, Tesař, Suja), které nakonec celou soutěž vyhrálo, především zásluhou Filipa Nacházela a pozvaného hráče ze Slovenska, Petera Mihálika.

Třetí kolo dopadlo podobně, když některá utkání přinesla vyrovnané a pohledné souboje. Prohráli jsme s družstvem Sokol Lhůta (Hadrava, Svatoš, Civiš) 2 : 6, to obsadilo nakonec třetí příčku. Ve čtvrtém kole jsme konečně dostali šanci v podobě družstva Brno B (Malkus, Vašíček, Vintrlík), kterou jsme využili a zvítězili 6 : 0. Jako poslední nás čekalo v pátém kole druhé družstvo z Brna, tedy A (Zmrzlý, Žák, Trávníček, Kadlík), které ovšem ukázalo, že v Brně mají také skvělé hráče a bez problémů nám uštědřili další porážku.

Nakonec jsme tedy obsadili až páté místo. Musím ale také zmínit, že v našem týmu, jako v jediném, byli dva kvadruplegici a také fakt, že od čtvrtého místa nás dělilo 13 míčků. Takže - ano, mohlo to dopadnout lépe. Na druhou stranu se naši nemusí za předvedené výkony nikterak stydět a především Honza s Milanem dělali jménu SKV Praha čest.

V Jilemnici se jako doplňková disciplína hrála taktéž soutěž jednotlivců Open vyřazovacím způsobem. Tou vlastně celé mistrovství začínalo a dohrávalo se až v sobotu. Honza v prvním a Milan ve druhém kole podlehli stejnému soupeřovi, tím byl F. Nacházel. Pavel prohrál také v prvním kole s P. Mihálikem. V dohrávkách poražených o umístění už Honza přemožitele nenašel a obsadil konečné páté místo. Milan dělené 12. – 16. místo a Pavel dělené 16. – 20. místo.

Soutěž vyhrál po nesmírně napínavém boji Boris Trávníček, který porazil Filipa Nacházela. Třetí dělenou pozici obsadili P. Mihálik a K. Zmrzlý.