Lednové soustředění stolních tenistů

| Stolní tenis | Bohuslav Hůlka

Ve dnech 19. – 22. 1. se do kempu Buňkov v obci Břehy nedaleko Pardubic sjelo 12 stolních tenistů na vozíku k prvnímu letošnímu soustředění. Mezi nimi byli i dva naši hráči – Michal Vondráček a Bohuslav Hůlka.

Na čtyřech stolech v tělocvičně kempu bylo už od pátečního odpoledne do pozdních večerních hodin plno. I když nejvíce hráčů bylo z nejvyšší A třídy, právě prostor pro setkávání hráčů různých úrovní a z různých koutů republiky umožňuje slabším hráčům rychleji růst a těm lepším předávat zkušenosti a pomoci zkvalitňovat úroveň stolního tenisu u nás.

Sobotní trénink pod vedením bronzového paralympijského medailisty z Ria Jirky Suchánka se během dne přetavil v sérii přátelských zápasů, které opět končily až po desáté večer.

Neděle pak už patřila jen turnájku, kde byly hendikepové koeficienty nastaveny tak "lidumile", že to umožnilo dokonce i slabším hráčům potrápit ty nejlepší. Mohl jsem prožít doslova euforii, když se mi podařilo probojovat se až do finále, kde jsem nestačil až na Mistra ČR 2016 v kategorii Open Jirku Žáka z Brna.

Zázemí kempu i organizace soustředění jsou tradičně na vynikající úrovni a velký dík patří klubu Nezlomeni z Pardubic, který soustředění pořádá.