Lednová utkání PRSTu

| Stolní tenis | Jan Mrázek

Do nového roku a do druhé poloviny Pražského rekreačního stolního tenisu (PRST) jsme vstoupili ze skvělého 2. místa v tabulce. V lednu nás čekala další čtyři kola.

12. kolo

První zápas v novém roce 2017 a zároveň také první odveta se soupeřem, kterého jsme v tomto ročníku již viděli. Tím bylo družstvo Rokoska, které přišlo na odvetu v pozměněné sestavě s jasným cílem vrátit nám úvodní porážku.

Po prvních čtyřech zápasech bylo skóre 1:3 na zápasy ve prospěch našeho soupeře, když vyhrál pouze Honza. V druhé várce zápasů se karta obrátila, když své zápasy zvládli opět Honza a díky skvělému výkonu také Milan a Bohouš. Naše tradiční opora Pavel se na jaře vždy potýká s poklesem formy a nebylo tomu jinak ani v prvním utkání. Budeme doufat, že se vše v dobré obrátí, protože jeho bodíky chybí.

Stav po dvouhrách byl tedy nerozhodný 4:4 a o vítězi musely rozhodnout až čtyřhry. Doufali jsme, že naše složení Fiala/Krejčí a Mrázek/Kábrt, utkání zvládnou a přinesou nám vítězství. Obě dvojice nakonec uspěly, i když velmi těsným rozdílem, a my se mohli radovat z dalšího vítězství v poměru 6:4.

13. kolo

Další zápas odvety se soupeřem, se kterým jsme se v tomto již ročníku potkali. Tím bylo družstvo Orel I.F.“C“, které přišlo na odvetu v pozměněné sestavě s jasným cílem vrátit nám úvodní porážku, neboť bojuje o každý bodík, aby na konci sezóny nesestoupilo.

Naši borci nejspíše díky mrazivému počasí posledních dní zapomněli svoji formu, bůhví kde, a podle toho se zápas také vyvíjel. Pavel, Milan ani Bohouš nedokázali svá utkání zvládnout. Přestože bojovali, soupeři byli tentokráte lepší. Jediný, kdo držel prapor našeho družstva, byl Honza, který oba zápasy vyhrál. Po dvouhrách bylo skóre 6:2 pro soupeře a o vítězi utkání bylo jasno.

Ve čtyřhrách šlo již pouze o kosmetickou podobu výsledku. Honza spojil síly s Milanem, aby si natrénovali čtyřhru na přebor Prahy, který se uskuteční 4. února v hale na Jižním Městě. Obě naše dvojice nakonec uspěly, i když velmi těsným rozdílem, a tudíž se mohl soupeř radovat z cenného vítězství v poměru 6:4.

14. kolo

Rovněž další zápas odvety se soupeřem, proti kterému jsme v tomto ročníku již hráli. Družstvo Malešice „C“ nám minule uštědřilo porážku 6:4 a my byli odhodláni jim vše vrátit i s úroky. Díky naší formě z minula zápas sliboval dramatickou podívanou.

Po odehraných dvouhrách bylo skóre 5:3 pro náš tým, když bodíky do naší kapsy postupně přidali Honza, Bohouš, Pavel, Milan a zase Honza. Všichni předvedli lepší hru než v předešlém klání a vítězství si plně zasloužili.

Ve čtyřhrách šlo o hodně, přesto Honza spojil síly opět s Milanem, aby potrénovali na přebor Prahy. Byl to risk, ale jak se později ukázalo, obavy byly zbytečné. Pavel s Bohoušem se také přidali a bylo z toho celkové vítězství v poměru 7:3 na zápasy pro naše barvy.

15. kolo

V dalším kole odvet jsme přivítali družstvo Saláti. V prvním vzájemném duelu, který jsme vyhráli 6:4, nám přálo pověstné štěstíčko, a tak odveta slibovala napínavou a dramatickou podívanou.

Po všech odehraných dvouhrách bylo skóre 5:3 pro našeho soupeře. Bohužel naše forma z podzimu je pryč a tato nákaza postihla už i Honzu, který překvapivě prohrál jeden ze svých zápasů. Po jednom bodíku tak získali Honza, Pavel a Milan. Bohužel ani Bohoušek nás tentokráte nezachránil.

Ve čtyřhrách jsme se snažili alespoň urvat remízu. Honza opět nastoupil spolu s Milanem a Pavel s Bohouškem. Byl to risk, který však nevyšel. Obě dvojice bojovaly, ale těsná porážka v závěru pátých setů rozhodla, že si celkové vítězství odvezl soupeř v poměru 7:3 na zápasy.