Český pohár stolních tenistů v Chebu

| Stolní tenis | Pavel Fiala, foto: Bohuslav Hůlka

V sobotu 24. června se konal 19. ročník chebského turnaje CHEB OPEN ve stolním tenisu vozíčkářů v rámci Českého poháru. Celkem přijelo 44 hráčů z celé ČR a také tradičně 5 hráčů z Německa, a to ve třídách /A – 14, B – 19, C – 11/.

Třída A

Za pražský SKV ve třídě A nastoupili dva hráči. V základní skupině měl Pavel Fiala za cíl, stejně jako v Mohelnici, obsadit nejhůře čtvrtou pozici, aby mohl bojovat o umístění do 12. místa. To se nakonec povedlo. Ve druhém kole prohrál s Milanem a i když letos konečně porazil T. Haranta, obsadil až 12. místo. To Milan Krejčí konečně zabodoval. V základní skupině porazil M. Zvolánka a B. Ribku, ve druhém kole Pavla a J. Suchardu. Pak sice prohrál pětisetovou bitvu s T. Harantem, ale i tak obsadil výborné 9. místo. Třídu vyhrál J. Suchánek (Liberec), druhý byl J. Žák (Brno) a třetí místo obsadil J. Kadlík (Brno).

Třída B

Ve třídě B bojovali čtyři naši borci. Výborně si opět vedl Aleš Zelený, který předváděl svou útočnou hru a obětavou mezihru. Základní skupinu jasně vyhrál, ve druhém kole jednou prohrál s pozdějším vítězem z Německa, ve finálovém kole porazil J. Plevu a přestože prohrál s Michalem Vondráčkem, veze si z Chebu stříbro. To Michal Vondráček v základní skupině s J. Plevou prohrál, což ho pronásledovalo až do finále, kde navíc prohrál s I. Melkusem, a tak byl až na 6. místě. Psychologický triler psal svou hrou v Chebu Bohuslav Hůlka, po tragickém úvodu a infarktové koncovce pátého setu s A. Horou (B. Vyhrál 14 : 12) to vypadalo na pěkný debakl. Třetí kolo však Bohoušovi vyšlo a po výhrách nad Stefanem Dankem, R. Skybou a G. Dietrichem obsadil 11. místo a z turnaje odjížděl s pocitem malého osobního happy endu. Stefan Danko v turnaji zvítězil pouze ve třech utkáních a v šesti naopak prohrál. Porážky od soupeřů jako R. Skyba, I. Kebísek a B. Hůlka, které by měl výkonnostně přehrát, ho umístily až na 12. pozici. Tuto třídu vyhrál H. Hohner (Německo), druhý byl náš Aleš Zelený a třetí příčku obsadil J. Pleva (Ostrava).

Třída C

Do třídy C přijeli dva „pražáci“. Pavel Urban na úvod podlehl Jardovi Klímovi, ale poté zaváhal už pouze jednou. Přestože ho trápí vleklé zdravotní potíže a vůbec netrénuje, tak svým taktickým výkonem tuto třídu vyhrál. Jaroslav Klíma v základní skupině podlehl M. Řezníčkovi ve vyrovnaném utkání a tato prohra ho vyřadila z bojů v první šestce. Konečné 7. místo však není vůbec špatným umístěním. První byl náš Pavel Urban, druhé místo obsadil E. Gaudigs (Německo) a bronz vybojoval právě M. Řezníček (Ostrava).

Krásný letní den v Chebu zakončilo po vyhlášení výsledků tradiční grilování a venkovní posezení, kde se utužuje kamarádství všech sportovců, jejich přátel a rodin.