Český pohár stolních tenistů odstartoval

| Stolní tenis | Pavel Fiala, foto: Bohuslav Hůlka

V sobotu 8. dubna začal letošní kolotoč turnajů ve stolním tenise vozíčkářů v rámci Českého poháru 20. ročníkem „Ceny Klatov“. Celkem do Klatov přijelo 46 hráčů z celé ČR, v jednotlivých třídách: A – 17, B – 17, C – 12.

Třída A

Po roce má SKV Praha ve třídě A opět tři závodníky. Nejlépe dopadl Jan Mrázek, který ve druhém kole podlehl V. Holíkovi, což mu zabránilo v postupu k medailovým pozicím a nakonec obsadil 6. místo. Pavel Fiala skončil na 12. místě, když v boji o lepší příčku podlehl v pětisetovém zápasu T. Harantovi. Milan Krejčí se umístil na 14. místě, měl však velmi těžkou základní skupinu, kde neměl šanci a v další části podlehl V. Tláskalovi. Třídu vyhrál J. Žák z Brna, druhý byl překvapivě V. Holík z Pardubic a bronzovým se stal J. Suchánek hrající za Liberec.

Třída B

Ve třídě B budou v tomto roce startovat čtyři naši hráči. Nejvýše se umístil náš veterán Štefan Danko. Přesto, že v základní skupině dvakrát prohrál, tak na míčky postoupil do dalších bojů a vybojoval 6. místo. Michal Vondráček trochu doplatil na los a nepostoupil ze základní skupiny mezi horních osm, obsadil tak 9. místo. Bohuslav Hůlka hrál ze sedmi zápasů šest pětisetových, avšak vyhrál pouze jeden a pocítil, jaké to je v této třídě náročné a že často rozhoduje sebevědomí a nervy – obsadil 16. místo. Aleš Zelený však dopadl ještě hůře, v základní skupině nezvládl roli favorita, prohrál všechna svá utkání, doslova se nervově zhroutil, třetí kolo vzdal a dopadl na dno startovní listiny. Tuto třídu ovládl F. Nacházel z Pelhřimova, stříbro vybojoval V. Procházka z Brna a třetí pozici obsadil J. Pleva z Ostravy.

Třída C

Do třídy C přijel ze tří pražských zástupců pouze Pavel Urban, kterého o vítězství připravil horší poměr setů mezi prvními třemi, přesto je 2. místo pěkným začátkem sezóny. Zlato si z Klatov odvezl ostravský A. Kožuch a bronz M. Řezníček taktéž z Ostravy.

Turnaj v Klatovech otevírá sezónu a po skončení turnaje probíhá schůze STK. Letos byla opravdu zásadní. Zápis z této schůze bude zveřejněn ne webu ASTV kde také budou k nahlédnutí kompletní výsledky.