Bronz na mezinárodním turnaji Czech Open

| Stolní tenis | Pavel Fiala, foto: R. Krejčí

Od středy 6. do neděle 10. září probíhal v Ostravě mezinárodní turnaj ve stolním tenise, kterého se účastnilo 152 hráčů z 27 zemí celého světa v 10. kategoriích. Za Českou republiku nastoupilo 24 sportovců a z nich bylo 14 vozíčkářů včetně dvou zástupců z SKV Praha.

Jednotlivci 

Milan Krejčí (třída 2) měl těžkou tříčlennou skupinu a ve čtvrtek dopoledne nastoupil proti druhému hráči světa Polákovi Czuperovi, kde neměl šanci a jasně podlehl 0 : 3. Postup ze skupiny tak vedl pouze přes Slováka Kližana. Zápas začal pro Milana velmi slibně výhrou v prvním setu, poté však slovenský hráč změnil styl hry a vysokými míčky zápas otočil a zvítězil 3 : 1.

Pavel Fiala (třída 2) hrál ve čtyřčlenné skupině, kde hned v prvním zápase narazil na pátého hráče světa J. Suchánka (CZE). První dva sety jasně prohrál, poté se více soustředil a soupeř naopak polevil, třetí set tak nakonec vyhrál závěrečným prasátkem a ve čtvrtém a pátém mu přálo štěstí. Tak se tedy stalo, že Pavel zvítězil a jelikož se jeden soupeř ze skupiny na turnaj nedostavil, stačilo mu v dalším utkání s Chilanem Floresem uhrát dva sety. Tady však Pavla štěstí opustilo, nic mu nevycházelo a soupeř nátlakovou hrou zvítězil 3 : 0. Tak se tedy stalo, že na poměr setů ze skupiny také nepostoupil.

Tuto třídu nakonec vyhrál R. Czuper (POL) před J. Suchánkem (CZE) a třetí místo obsadili společně M. Zvolánek (CZE) a T. Jakimczuk (POL).

Družstva

Soutěž družstev probíhala ve dvou základních skupinách vždy po třech družstvech, ze kterých dvě postupovala do semifinále, a měla tak prakticky zajištěnu některou z medailí. Letos se hrálo pouze na dva vítězné zápasy s tím, že první se hrála čtyřhra.

Naši (Milan a Pavel) na úvod hráli s velmi silnými Poláky (Czuper, Jakimczuk) a ve čtyřhře si nevedli vůbec špatně a skvěle hrající Poláky překvapovali útočnou hrou Milana a překvapivými výpady trávou od Pavla. Naši nakonec prohráli 1 : 3 díky většímu počtu nevynucených chyb, ale dojem byl dobrý. Do druhého zápasu proti sobě opět nastoupili, stejně jako v jednotlivcích, Milan a Czuper (POL). Výsledek byl i tentokrát jasně pro Poláka, na kterého Milan nenašel zbraň.

Jako druhé měli naši Maďary (Major, Kaiser) se kterými ve čtyřhře začali nervózně a nechali je srovnat na 1 : 1. Pak teprve začali hrát odvážněji, přesněji a další dva sety bez většího odporu vyhráli. Ve druhém utkání Pavel snadno přehrál Kaisera 3 : 0, který si nevěděl rady s Pavlovým rychlým servisem trávou, a tak jsme šli do semifinále.

Tady na nás čekal druhý český tým (Zvolánek, Suchánek), který byl ve čtyřhře lepší a nedělal laciné chyby jako naši a zaslouženě vyhrál 3 : 0. Do druhého utkání nastoupil Milan proti Suchánkovi a také zde vyhrály zkušenosti a kvalita soupeře ve třech jasných setech.

Jelikož se nedohrává zápas o umístění, tak i přes prohru v semifinále obsadili naši borci dělené třetí místo se složeným týmem Sterenborg (NED), Flores (CHI), Eberhardt (ARG). Druhou příčku obsadil tým Suchánek, Zvolánek (CZE) a zlato si odvezl tým Czuper, Jakimczuk (POL). 

Konečné hodnocení našich sportovců musí být zcela jistě pozitivní, v konkurenci z celého světa se neztratili. V tomto složení byli na velké mezinárodní akci poprvé a bronzová medaile je pěknou trofejí nejen pro ně, ale i celý SKV Praha.