Bronz na MČR družstev v Jilemnici

| Stolní tenis | Pavel Fiala, foto: Petr Trávníček

Ve dnech 30. 6. – 2. 7. proběhlo v Jilemnici Mistrovství ČR družstev ve stolním tenise vozíčkářů. Turnaje se účastnilo 7 tří až čtyřčlenných družstev z celé ČR.

Z pražského SKV jsme do Jilemnice vyrazili ve složení: Milan Krejčí (kvadru), Pavel Fiala (kvadru) a Jan Mrázek (para).

Soutěže začaly v pátek odpoledne a na úvod jsme dostali slabší soupeře z Ostravy a Loštic. Tak po dvou kolech páteční souboje skončily, a s tím také skončili slabší soupeři pro náš tým. V sobotu jsme hned na úvod hráli s domácím týmem Jilemnice. Nesmírně dramatické boje v tomto kole naši zvládli a vyhráli 6:4. Poté jsme vcelku jasně podlehli družstvu Brna, které nakonec celý turnaj vyhrálo. Dalším soupeřem byl tým Pardubic s výborně hrajícím J. Suchánkem. Naši měli tři příležitosti na zvrat, ale nevyužili je a prohráli 3:6. V posledním kole jsme si to rozdali s družstvem Sokol Lhůta o bronzové medaile. Tady jsme předvedli opravdu týmový výkon, taktiku, nasazení a nakonec se štěstí naklonilo na naši stranu poměrem 6:4. Na začátku vypadal předpoklad podle složení týmů asi tak na páté místo, takže bronz je skutečným úspěchem.

V Jilemnici jako doplňková soutěž hráli taktéž jednotlivci Open vyřazovacím způsobem. Honza hned v prvním kole podlehl vycházející hvězdě B. Trávníčkovi, Milan dopadl stejně s V. Kadlíkem, a tak se do druhého kola probojoval pouze Pavel, který v něm prohrál s J. Žákem.