Potápění vozíčkářů ze Zlínského kraje

| Potápění | Tomáš Kratochvíl, foto: J. Bečka, T. Kratochvíl, P. Adámek

O víkendu 20.–21. 1. 2018 se uskutečnila akce "XIII. Kateřinické setkání vozíčkářů, aneb jak zažít zimní akci na vozíku a nesedět celou zimu doma", kterou pořádala Moravská organizace vozíčkářů.

Sobotní den začal motorizovanou projížďkou zimní krajinou na džípech, motorkách a čtyřkolkách. Po příjezdu, občerstvení a zahřátí u krbu následovala prezentace sportů SKV Praha, která postupně přešla k povídání o technice potápění, kterou prezentovali instruktoři z Restartu. Večer zakončila živá hudba a příjemná atmosféra.

Nedělní potápění se uskutečnilo v bazénu ve Zlíně, kde nás mile překvapilo krásné zázemí, bezbariérový vstup a čistota bazénu. Celkem se zanořilo 9 hendikepovaných osob s různými diagnózami (amputace, úraz páteře, DMO, rozštěp páteře atd.).

Za střechu nad hlavou a příjemnou atmosféru děkujeme Moravské organizaci vozíčkářů, za pomoc s přesunem výstroje, nastrojením a odstrojením vozíčkářů, včetně jejich přesunů do vody a zpět ochotným asistentům a za skvělý servis a umožnění vozíčkářům vyzkoušet si přístrojové potápění patří velké díky skvělé partě potápěčů z Restartu!

Hlavním cílem bylo na této akci představit SKV Praha, nabrat případné sportovní zájemce a umožnit zkušební ponor hendikepovaným z okolí Zlína. Akci považuji za úspěšnou, jelikož jeden vozíčkář projevil zájem o stolní tenis a jeden z potápějících se vozíčkářů s námi letos uvažuje o účasti na potápěčské akci v Egyptě.

Akce se uskutečnila za podpory firmy OKsystem a. s.