Potápění nováčků v Brně

| Potápění | Tomáš Kratochvíl

V sobotu 23.9.2017 se uskutečnil tříhodinový trénink přístrojového potápění v bazénu za Lužánkami v Brně. Tato akce byla určena především pro hendikepované z Brna a okolí, kteří tento sport dosud neměli možnost vyzkoušet.

Místní bazén má hloubku krásných 5 metrů a všichni účastníci se zanořili až na dno a patřičně si užili volnost pohybu pod hladinou. Během potápění nám vyhládlo, tak jsme se následně přesunuli do nedaleké restaurace na pozdní oběd, kam dorazili i někteří členové oddílu potápění SKV Praha.

Po obědě jsme všichni vyrazili na Brněnskou přehradu, kde se nachází základna policejních potápěčů ČR. Tam nás uvítal velitel jednotky kpt. Filip Lipovský, který nám ukázal základnu a vyprávěl nám o činnosti policejních potápěčů. Představil a popsal nám speciální výstroj, kterou používají při různých zásazích. Měli jsme také možnost zhlédnout mnoho fotografií a videí z ostrých akcí, což bylo velmi zajímavé a musím říct, že tato práce musí být po psychické stránce velice náročná a opravdu není pro každého.

Potápění nováčků by se nemohlo uskutečnit bez pomoci obětavých asistentů a instruktorů potápění vozíčkářů z Restartu, za což jim patří velké díky!

Za umožnění nahlédnout do prostor základny policejních potápěčů ČR děkujeme řediteli ředitelství služby pořádkové policie Policejního prezidia ČR - plk. doc. Ing. Martinu Hrinkovi, Ph.D., MBA a za velmi zajímavou prezentaci děkujeme veliteli jednotky policejních potápěčů ČR, kpt. Filipu Lipovskému.

Akce se uskutečnila za podpory firmy OKsystem a.s. a MČ Praha 10.